Trwa ładowanie...
dil7nno
11-03-2016 11:13

Grupa Azoty nie pracuje nad fuzją z PGNiG

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - W Grupie Azoty nie ma prac nad fuzją z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG), poinformował prezes Mariusz Bober.

dil7nno
dil7nno

"Jeśli chodzi o potencjalną fuzję z PGNiG, to według mojej wiedzy są to spekulacje medialne" - powiedział Bober podczas konferencji prasowej.

Na początku lutego "Rzeczpospolita" podała, powołując się na nieoficjalne informacje, że Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozważa fuzję Grupy Azoty z PGNiG. Jak podkreślał dziennik, jest to jedna z rozważanych opcji, ale żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

W styczniu minister skarbu Dawid Jackiewicz mówił, że resort prowadzi wstępne analizy w sprawie potencjalnego połączenia PKN Orlen, Grupy Lotos i PGNiG. Jednak pod koniec lutego wiceminister skarbu Henryk Baranowski poinformował w Sejmie, że MSP nie prowadzi prac analitycznych dotyczących obszaru ropy i gazu.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

dil7nno

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

dil7nno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dil7nno