Trwa ładowanie...
d26p0gz

Grupa Duon sfinalizowała przejęcie AMB Energia

Warszawa, 05.12.2014 (ISBnews) - Zgodnie z podpisaną w listopadzie br. umową inwestycyjną, Grupa Duon sfinalizowała transakcję przejęcia AMB Energia - jednej z największych w Polsce sieci sprzedaży energii elektrycznej do przedsiębiorstw, realizowanej na zasadach TPA, podała spółka.

Share
d26p0gz

Dzień wcześniej walne zgromadzenie Grupy Duon podjęło decyzję dotyczącą emisji warrantów zamiennych na akcje spółki, za pomocą których w przyszłości ma nastąpić rozliczenie drugiej części płatności za akcje AMB Energia.

Grupa Duon podkreśla, że sprzedaż gazu ziemnego i energii elektrycznej TPA to obecnie jeden z kluczowych kierunków jej rozwoju. Procesy liberalizacyjne jakie zachodzą na rynkach gazu i energii oferują niezależnym spółkom obrotu, takim jak Grupa Duon, możliwość pozyskania klientów obsługiwanych do tej pory przez odbiorców zasiedziałych. Z tego powodu zarząd podjął decyzję o inwestycji we własną sieć sprzedaży, która umożliwi dotarcie z ofertą do większej liczby potencjalnych odbiorców.

AMB Energia dysponuje bardzo efektywną siecią sprzedaży, poprzez którą zostało pozyskane blisko 20% spośród firm które zmieniły sprzedawcę prądu od początku procesu liberalizacji rynku energii w Polsce. Zarząd Grupy Duon zakłada, że efekty przejęcia AMB Energia będą widoczne w postaci wzrostu przychodów ze sprzedaży w obszarze TPA już w 2015 roku, a w kolejnych latach także wzrostu skonsolidowanych wyników, podano w komunikacie.

d26p0gz

"Przez cały listopad przygotowywaliśmy się od strony operacyjnej do finalizacji transakcji zakupu AMB. Procesy integracyjne ciągle trwają, ale już od dzisiaj pozyskana przez nas sieć sprzedaży zaczyna pracować w strukturach Duon i pozyskiwać dla nas klientów. Wierzymy, że przejęcie AMB Energia będzie kolejnym kamieniem milowym na ścieżce rozwoju Duon w ramach segmentu obrotu" - powiedział prezes Grupy Duon Mariusz Caliński, cytowany w komunikacie.

Grupa kapitałowa Duon zajmuje się sprzedażą i dystrybucją gazu ziemnego oraz energii elektrycznej.

(ISBnews)

d26p0gz

Podziel się opinią

Share
d26p0gz
d26p0gz