Trwa ładowanie...
d2zhpl9

Grupa EDF 'rozczarowana' brakiem zgody polskiego rządu na podział EDF Polska

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Grupa EDF została poinformowana o decyzji polskiego rządu sprzeciwiającej się podziałowi EDF Polska, który był elementem sprzedaży aktywów EDF Polska, podała Grupa, podkreślając, że jest "rozczarowana" tą decyzją.

Share
d2zhpl9

"12 grudnia 2016 r. Grupa EDF została poinformowana o decyzji polskiego rządu sprzeciwiającej się podziałowi EDF Polska. Podział ten był elementem sprzedaży aktywów EDF Polska, zgodnie ze strategią Grupy CAP 2030. Miał na celu odseparowanie działalności kogeneracyjnej (tj. elektrociepłowni) od działalności wytwórczej prowadzonej w opalanej węglem Elektrowni Rybnik (generacja tylko energii elektrycznej)" - czytamy w oświadczeniu.
"Grupa EDF jest rozczarowana tą decyzją, ponieważ uniemożliwia ona wykonywanie nabytych praw akcjonariusza, w szczególności prawa do zakończenia trwającego postępowania sprzedaży aktywów spółkom EPH i IFM. W konsekwencji Grupa EDF analizuje motywy tej negatywnej decyzji. Niezależnie od niej, Grupa nadal utrzymuje swoje pełne prawa" - czytamy dalej.

W końcu listopada br. Enea, Energa, Polska Grupa Energetyczna (PGE)
i PGNiG Termika - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - złożyły EDF International SAS nową ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce, posiadających konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzących działalność usługową.

Pod koniec października EDF przyznał czeskiemu holdingowi EPH wyłączność negocjacyjną w związku z procesem sprzedaży Elektrowni Rybnik. W sprawie zbycia pozostałych aktywów - ośmiu elektrociepłowni i czterech małych sieci ciepłowniczych - EDF rozmawia z IFM Investors.

d2zhpl9

Enea, Energa, PGE i PGNiG Termika złożyły 16 września wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce, w szczególności Elektrowni Rybnik, elektrociepłowni w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, elektrociepłowni i sieci ciepłowniczej w Toruniu, w aglomeracji wrocławskiej, w Zielonej Górze oraz inwestycji w blok gazowy w Toruniu.

EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce.

(ISBnews)

d2zhpl9

Podziel się opinią

Share
d2zhpl9
d2zhpl9