Trwa ładowanie...
d3r74nl

Grupa Lotos chce do 2015 roku wydobywać 1,2 mln ton ropy rocznie

17.11. Warszawa (PAP) - Strategia Grupy Lotos do 2015 roku zakłada uzyskanie wydobycia rzędu 24 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, czyli około 1,2 mln ton rocznie -...

d3r74nl
d3r74nl

17.11. Warszawa (PAP) - Strategia Grupy Lotos do 2015 roku zakłada uzyskanie wydobycia rzędu 24 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, czyli około 1,2 mln ton rocznie - poinformowała spółka w komunikacie.

"Działania pozwalające na osiągnięcie poziomu produkcji 1,2 mln ton w roku 2015 obejmują zagospodarowanie złoża B8 oraz kontynuację produkcji ze złoża B3. Na szelfie norweskim założono produkcję ze złoża YME oraz prowadzenie poszukiwań w posiadanych aktualnie koncesjach i pozyskiwanie dalszych koncesji poszukiwawczych" - napisano w strategii Lotosu.

Istotne efekty działalności poszukiwawczej w postaci zwiększonego udziału w potwierdzonych rezerwach ropy oraz zwiększenia produkcji z tego typu działalności spodziewane są dopiero w latach 2016-2020. Dlatego też osiągnięcie poziomu produkcji 1,2 mln ton w 2015 roku będzie realizowane także poprzez zakup udziałów w koncesji zawierającej już potwierdzone złoża ropy, znajdujące się w fazie zagospodarowania.

"W ramach realizacji strategicznego celu w obszarze wydobywczym grupa kapitałowa Lotos dążyć będzie do pozyskania kapitału i nawiązania współpracy z partnerami posiadającymi dostęp do złóż ropy naftowej i gazu w celu osiągnięcia w 2020 roku wydobywalnych, potwierdzonych zasobów węglowodorów na poziomie ok 330 mln boe i zwiększenie wydobycia do poziomu 100 tys. boe/dzień (ekwiwalent ok. 5 mln ton ropy rocznie)" - napisano w strategii.

Przy pozyskiwaniu złóż brane będą pod uwagę rejony o umiarkowanym poziomie ryzyka, nie będące w bezpośrednim obszarze zainteresowań dużych firm naftowych, w tym Morze Bałtyckie, Norweskie, Północne oraz Barensa, a także obszary lądowe w Polsce i na Litwie. (PAP)

pr/ asa/

d3r74nl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r74nl