Trwa ładowanie...
d4i9kv0
d4i9kv0

Grupa Lotos nadal monitoruje rynek pod kątem akwizycji w segmencie wydobywczym

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Grupa Lotos nadal monitoruje rynek pod kątem akwizycji w segmencie wydobywczym, ale nie jest to dla spółki celem na ten rok, poinformował wiceprezes ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4i9kv0

"Nadal monitorujemy rynek. Wiemy, że w tej chwili jest pod tym względem rynek atrakcyjny, że można nabyć aktywa po cenach znacznie niższych niż to było w latach ubiegłych. Tak więc nie wykluczamy, ale zdecydowanie nie jest to nasz cel, tak jak w roku ubiegłym, kiedy chcieliśmy odblokować tarczę"- powiedział Paszkowicz podczas konferencji prasowej.

Zrealizowana w ub.r. akwizycja złoża Sleipner na szelfie norweskim pozwoli Grupie Lotos na odzyskanie norweskiej tarczy podatkowej, przypomniał wiceprezes.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 22,7 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d4i9kv0

Podziel się opinią

Share
d4i9kv0
d4i9kv0