Trwa ładowanie...
d3zcnjb
giełda

Grupa Lotos wybierze 1 z 4 możliwych projektów w segm. produkcji do końca 2018r.

Gdańsk, 25.04.2017 (ISBnews) - Grupa Lotos równolegle rozwija i analizuje cztery potencjalne projekty, które mogą być realizowane po zakończeniu projektu EFRA, poinformował ISBnews wiceprezes ds. produkcji Jarosław Kawula. Decyzja inwestycyjna ma zostać podjęta do końca 2018 r.

Share
d3zcnjb

"W segmencie produkcyjnym mamy cztery projekty: projekt produkcji benzyn i w ewentualnym drugim etapie - tzw. aromatów, czyli benzoenoksylenu, projekt produkcji propylenu i tzw. ETPP, czyli olefin, projekt produkcji olejów bazowych i czwarty projekt to wysokosprawna elektrociepłownia gazowa" - powiedział Kawula w rozmowie z ISBnews.

"W tej chwili wszystkie te projekty rozwijamy niejako równolegle i zakładamy, że do końca roku 2018 chcemy podjąć tzw. ostateczną decyzję inwestycyjną" - dodał wiceprezes.

Do tego czasu grupa będzie koncentrować się na już rozpoczętych działaniach i na opracowaniu każdego z potencjalnych czterech projektów pod kątem nakładów inwestycyjnych, stopy zwrotu, oceny rynku itd.

d3zcnjb

"Zmierzamy do tego, żeby wybrać najbardziej perspektywiczny z nich" - wskazał Kawula.

W strategii rozwoju na lata 2017-2022 Grupa Lotos podała, że w 2018 r. podejmie decyzję o alokacji 3,3 mld zł nakładów inwestycyjnych w poszczególnych segmentach działalności. Łączny capex w okresie objętym strategią to 9,4 mld zł.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d3zcnjb

Podziel się opinią

Share
d3zcnjb
d3zcnjb