Trwa ładowanie...
d3tfqst
04-04-2017 17:51

Grupa Robyg zakontraktowała łącznie 937 umów w I kw., o ok. 30% więcej r/r

Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Grupa Robyg zakontraktowała w I kwartale br. łącznie 937 umów, po uwzględnieniu rezygnacji, podała spółka. W porównaniu do zeszłorocznego wyniku w I kwartale, spółka zanotowała blisko 30-proc. wzrost kontraktacji. Spółka szacuje, że przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych, w 2017 roku kontraktacja osiągnie poziom ok. 3 300 lokali.  

d3tfqst

?Liczba zakontraktowanych lokali w I kwartale 2017 r. przez spółki z grupy kapitałowej Robyg (wraz z jednostkami współkontrolowanymi przez grupę) realizującej inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku wyniosła łącznie 937 umów, po uwzględnieniu rezygnacji klientów" - czytamy w komunikacie.

?937 lokali zakontraktowanych w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku to sygnał, że na polskim rynku mieszkaniowym nadal istnieje duży deficyt lokali mieszkaniowych. W 2016 roku w 6 największych aglomeracjach pojawiło się w sprzedaży 65 tys. nowych mieszkań, jednak w Polsce liczba lokali przypadających na jednego mieszkańca wciąż jest zdecydowanie niższa, niż średnia dla krajów UE. Utrzymanie dobrego tempa sprzedaży w kolejnych kwartałach może umożliwić Grupie Robyg osiągnięcie zakładanego poziomu kontraktacji w wysokości 3 300 lokali na koniec 2017 roku. W tym kontekście kluczowe jest systematyczne wprowadzanie do oferty nowych inwestycji. Dzięki rozbudowanemu bankowi ziemi, Grupa Robyg jest w stanie stale dostarczać klientom nowoczesne projekty, które spotykają się z dużym zainteresowaniem z powodu dobrej lokalizacji oraz kompleksowego charakteru inwestycji - tak jak planowane na Pradze i Białołęce projekty, gdzie w sumie powstanie ok. 960 lokali" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg
Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

Spółka szacuje, że w 2017 roku kontraktacja osiągnie poziom około 3 300 lokali - przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych. W tym samym okresie planowane jest przekazanie około 2 500 mieszkań. Grupa Robyg zakłada natomiast znaczącą liczbę przekazań w przyszłym roku, podano w informacji.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2016 roku wyniosła 2 957 lokali.

(ISBnews)

d3tfqst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tfqst