Trwa ładowanie...
d131ua1

Grupa TP SA podpisała przedwstępną umowę sprzedaży TP Emitel za 1,7 mld zł

24.03. Warszawa (PAP) - Grupa TP SA podpisała przedwstępną umowę sprzedaży TP Emitel za 1,7 mld zł. Spółka szacuje dodatni wpływ tej transakcji na zysk brutto grupy w 2011 roku na...

Share
d131ua1

24.03. Warszawa (PAP) - Grupa TP SA podpisała przedwstępną umowę sprzedaży TP Emitel za 1,7 mld zł. Spółka szacuje dodatni wpływ tej transakcji na zysk brutto grupy w 2011 roku na około 1,2 mld zł - poinformowała TP SA w czwartkowym komunikacie.

TP SA podała, że 24 marca Bilbo Sp. z o.o., spółka zależna od TP SA wraz z TP SA, podpisały z Kapiri Investments sp. z o.o., której jedynym wspólnikiem jest Montagu IV (B) LP z siedzibą w Londynie przedwstępną warunkową umowę sprzedaży wszystkich udziałów, o wartości nominalnej 500 zł każdy, spółki TP Emitel.

"Wyniki TP Emitel podlegały pełnej konsolidacji w wynikach Grupy TP. Kwota transakcji przewyższa wartość aktywów netto TP Emitel w skonsolidowanym bilansie Grupy TP, która na dzień 31 grudnia 2010 roku wynosiła 0,5 mld zł. Szacowana nadwyżka, w kwocie ok. 1,2 mld zł, wpłynie dodatnio na zysk brutto Grupy TP w 2011roku" - napisano w komunikacie.

d131ua1

"Transakcja nie wpłynie na cel w zakresie przepływów pieniężnych Grupy TP, ponieważ wpływy z tytułu zbycia spółek zależnych nie są zaliczane do wolnych przepływów pieniężnych" - dodano.

TP poinformowała, że sprzedaż jest elementem strategii zbycia aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością Grupy TP SA.

Spółka podała także, że cena może podlegać nieznacznym korektom przy zamknięciu transakcji.

Umowa została zawarta pod warunkiem uzyskania przez kupującego zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i wniesienia przez TP SA wszystkich udziałów w TP Emitel do Bilbo sp. z o.o. (PAP)

seb/ ana/

d131ua1

Podziel się opinią

Share
d131ua1
d131ua1