Trwa ładowanie...
d4fji33

Grupa Waryński przygotowuje nową strategię rozwoju

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Grupa Waryński przygotowuje nową strategię rozwoju, która ma być komplementarna do przyszłej strategii grupy MARS Real Estate (w której skład wchodzi Waryński S.A. Grupa Holdingowa), jak również podmiotu dominującego obu spółek - Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), poinformował ISBnews prezes Mirosław Łoziński.

Share
d4fji33

"Tworzymy nową strategię w grupie, a proces ten może potrwać do końca roku. Jesteśmy częścią grupy MARS Real Estate i ze strategii jednostkowych poszczególnych spółek wyłoni się strategia całej grupy. Każda spółka buduje komplementarne kompetencje. Nasze to nadzór inwestorski i działalność deweloperska" - powiedział Łoziński w rozmowie z ISBnews.

Wskazując na elementy nowej strategii prezes Grupy Waryński wymienił poszukiwanie nowych terenów, niekoniecznie tylko w Warszawie.

"Patrzymy również na większe miasta (powyżej 150 tys.) pod budownictwo wielorodzinne i oportunistycznie inwestycje biurowe. Rozważamy również inne obszary aktywności na rynku nieruchomości" - dodał szef Waryńskiego.

d4fji33

Jak zaznaczył, zysk wypracowywany przez spółkę będzie przeznaczany na inwestycje, a ostateczne kwoty zależą od finalnej strategii. Według jego słów, do realizacji projektów niewykluczone jest korzystanie z działek należących do innych spółek należących do Skarbu Państwa oraz grupy PGZ.

Prezes przypomniał, że tereny po dawnej firmie Waryński na warszawskiej Woli zostały już prawie całkowicie wykorzystane pod inwestycje. W segmencie mieszkaniowym kolejne etapy będą wprowadzane do 2019 roku. Z kolei do końca bieżącego ruszą jeszcze kolejne etapy Stacji Kazimierz oraz Miasta Wola.

W przypadku biurowca EQlibrium firma ma 45% podpisanego najmu i prowadzi trzy kolejne duże negocjacje.

Waryński ma ponadto w grupie spółkę Waryński Trade, która ?kontynuuje tradycje dawnego Waryńskiego" w sprzedaży sprzętu maszynowego. ?Będziemy starać się skutecznie rozwijać tą spółkę" - podsumował prezes Grupy Waryński.

Grupa Waryński, której głównym akcjonariuszem jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, koncentruje się na aktywności deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4fji33

Podziel się opinią

Share
d4fji33
d4fji33