Trwa ładowanie...
d3mnxj0
d3mnxj0

GTC chce wykorzystać wpływy z planowanej emisji akcji w 18 miesięcy od oferty

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) zamierza wykorzystać wpływy netto z planowanej emisji akcji na realizację swojej nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu w ciągu 18 miesięcy od zakończenia oferty, podano w stanowisku zarządu.
Share
d3mnxj0

"Planuje się, że wpływy z oferty zostaną wykorzystane w okresie do 18 miesięcy od zakończenia oferty. Jeżeli w tym okresie spółka podejmie zobowiązania lub zainwestuje mniej niż 90% wpływów z oferty na wskazane inwestycje, spółka zainicjuje program odkupu akcji własnych o wartości pozostałych niewykorzystanych wpływów z oferty, przy czym cena odkupu jednej akcji nie będzie niższa niż cena emisyjna w ramach oferty powiększona o oprocentowanie naliczone według stawki 3M WIBOR za okres od otrzymania wpływów z oferty do przeprowadzenia wykupu akcji" - czytamy w komunikacie.

GTC podaje, że chce nabywać nieruchomości, w których będzie mogło wykreować wartość dodaną poprzez wykorzystanie regionalnej platformy operacyjnej i know-how w zakresie zarządzania nieruchomościami oprócz kontynuacji rozwoju organicznego w ramach istniejącego portfela nieruchomości, podano również.

"Inwestycje będą badane i nabywane na podstawie opisanych poniżej kryteriów:

d3mnxj0

? nieruchomości biurowe i handlowe o standardzie instytucjonalnym;

? położone w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów CEE i SEE;

? generujących przychody;

? pozwalają na potencjalny wzrost przychodów z działalności operacyjnej netto na poziomie do 30% poprzez m.in. przednajem (pre-leasing), wynajęcie powierzchni niewynajętych, podwyższenia stawek czynszu, lub repozycjonowanie;

d3mnxj0

? początkowy zwrot z kapitału na poziomie niskich kilkunastu procent; oraz

? potencjał wzrostu zwrotu z kapitału do kilkunastu procent dzięki aktywnemu zarządzaniu aktywami" - czytamy dalej.

Inwestycje finansowane z wpływów z oferty będą dobierane i szczegółowo oceniane w oparciu o warunków rynkowych, a także możliwość osiągnięcia planowanego potencjalnego zwrotu z inwestycji. Spółka może inwestować samodzielnie lub łącznie z innymi podmiotami, co umożliwi większą dywersyfikację i zasięg portfela nieruchomości, podkreślono także.

W połowie września GTC zarekomendowało swoim akcjonariuszom emisję do 140 mln nowych akcji z prawem poboru, z których środki chce przeznaczyć na przejęcie wybranych aktywów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Nadzwyczajne walne zgromadzenie ma zająć się uchwałą w sprawie emisji 13 października. Obecnie kapitał GTC dzieli się na 351,31 mln akcji.

d3mnxj0

Pod koniec sierpnia dyrektor finansowy spółki Erez Boniel wskazywał, że w poprzednich miesiącach firma wyodrębniła okazje inwestycyjne w regionie, analizuje je i przygotowuje krótką listę. GTC interesują aktywa w większości biurowe, ale też komercyjne, generujące gotówkę, ale które mają potencjał do zwiększenia wartości poprzez chociażby poprawę struktury najemców. Rozważane są akwizycje głównie w regionie, w takich miastach, jak Budapeszt, Bukareszt, Belgrad, ale też w głównych miastach Polski.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

(ISBnews)

d3mnxj0

Podziel się opinią

Share
d3mnxj0
d3mnxj0