Trwa ładowanie...
d1wkv5y

GTC liczy na sprzedaż Galerii Kazimierz w '13; rozważa różne opcje dla Galerii Jurajskiej

12.12. Warszawa (PAP) - GTC oczekuje, że zamknie transakcję sprzedaży krakowskiej Galerii Kazimierz w tym roku. Spółka rozważa różne scenariusze dla Galerii Jurajskiej w...

Share
d1wkv5y

12.12. Warszawa (PAP) - GTC oczekuje, że zamknie transakcję sprzedaży krakowskiej Galerii Kazimierz w tym roku. Spółka rozważa różne scenariusze dla Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Jej sprzedaż nie jest jeszcze przesądzona. Deweloper chce podjąć decyzję do końca stycznia - poinformował Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.

"Jeśli chodzi o Galerię Kazimierz, to jest duża szansa na zamknięcie transakcji sprzedaży do końca tego roku. Ta kwestia powinna wyjaśnić się na dniach" - powiedział dziennikarzom Wachowicz.

"W przypadku Galerii Jurajskiej rozważamy różne opcje. Ten proces na pewno przejdzie na przyszły rok. Do końca stycznia powinniśmy podjąć decyzję, co dalej w tej kwestii będziemy robić" - dodał.

Na pytanie, czy spółka rozważa odstąpienie od zamiaru sprzedaży tego obiektu, Wachowicz odpowiedział: "Jest to jedna z rozważanych opcji. Zastanawiamy się, jak ten obiekt może wpisać się w nasza strategię".

d1wkv5y

GTC informowało na początku czerwca, że otrzymało ofertę na Galerię Jurajską w Częstochowie. Z kolei na początku października deweloper podał, że podpisał z Nellia przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce GTC Galeria Kazimierz za około 90 mln euro (378,95 mln zł).

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że sprzedaż Galerii Kazimierz może wygenerować dla spółki ok. 50 mln euro, a kolejne 45-50 mln euro powinna przynieść sprzedaż Galerii Jurajskiej. (PAP)

jow/ asa/

d1wkv5y

Podziel się opinią

Share
d1wkv5y
d1wkv5y