Trwa ładowanie...
dhc0f6p
dhc0f6p

GUS: Najlepszą koniunkturę w usługach odnotowała sekcja finanse, ubezpiecz. w XI

Warszawa, 21.11.2014 (ISBnews) - W listopadzie w większości badanych sekcji usługowych przedsiębiorcy oceniają koniunkturę pozytywnie. Najbardziej korzystne, choć gorsze od zgłaszanych przed miesiącem i przed rokiem oceny koniunktury formułują podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Najbardziej pesymistycznie koniunkturę oceniają kierujący jednostkami z sekcji edukacja - nieco lepiej niż w październiku, ale gorzej od pozytywnych opinii sygnalizowanych w listopadzie ubiegłego roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Share
dhc0f6p

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie 0 (przed miesiącem 0). Zarówno poprawę jak i pogorszenie koniunktury odnotowuje po 13% badanych firm (w październiku po 14%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie minus 8 (przed miesiącem minus 5). Poprawę koniunktury odnotowuje 9% badanych firm, a jej pogorszenie 17% (w październiku odpowiednio: 11% i 16%).

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 14 (przed miesiącem plus 14). Poprawę koniunktury w obu miesiącach odnotowuje 20% badanych firm, a jej pogorszenie - 6%..

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 17 (przed miesiącem plus 23). Poprawę koniunktury odnotowuje 25% badanych firm, a jej pogorszenie 8% (w październiku odpowiednio: 28% i 5%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

dhc0f6p

Podziel się opinią

Share
dhc0f6p
dhc0f6p