Trwa ładowanie...
d1mobrt

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w X w 23 z 34 działów przemysłu

Warszawa, 19.11.2015 (ISBnews) - Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w październiku br., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Share
d1mobrt

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się w październiku o 2,4% r/r (wobec oczekiwanego wzrostu o 2,5%). Produkcja przedsiębiorstw budowlanych spadła o 5,2% r/r (oczekiwano wzrostu o 0,6%).

"W stosunku do października ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji napojów - o 10,9%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 8,4%, poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji - o 6,6%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, wyrobów z metali - po 5,2%, chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 4,5%, mebli - o 3,8%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 3,7%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z październikiem ub. roku, wystąpił w 11 działach, m.in. w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 6,8%, odzieży - o 3,3%, wyrobów farmaceutycznych - o 2,5% oraz wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 2,1%, podał też GUS.

d1mobrt

"W stosunku do października ub. roku we wszystkich działach budownictwa zanotowano spadek produkcji: w przedsiębiorstwach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 7,3%, w podmiotach zajmujących się głównie robotami związanymi z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 6,2% i w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne - 0,2%" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d1mobrt

Podziel się opinią

Share
d1mobrt
d1mobrt