Trwa ładowanie...
d1t4057

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie wzrósł do -11 pkt w lutym

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w lutym na poziomie minus 11, tj. wzrósł o 2 pkt wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
d1t4057

Poprawę koniunktury sygnalizuje 12% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 23% (przed miesiącem odpowiednio 11% i 24%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"W lutym dalszemu pogorszeniu ulegają oceny bieżącego portfela zamówień i produkcji. Ograniczenie produkcji wpływa na coraz bardziej niekorzystne oceny sytuacji finansowej, a także planowane zmniejszenie zatrudnienia. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty
budowlano-montażowe. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od przewidywań formułowanych przed miesiącem i w analogicznym miesiącu ostatnich kilku lat. Przedsiębiorcy spodziewają się nieco mniejszego od zapowiadanego w styczniu spadku cen robót budowlano-montażowych" - czytamy w komunikacie.

Spośród badanych podmiotów 23% (przed rokiem 21%) planuje prowadzenie prac budowlanomontażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego ograniczenia portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, choć zmniejszającego się systematycznie na przestrzeni ostatnich dwóch lat, podał również GUS.

(ISBnews)

d1t4057

Podziel się opinią

Share
d1t4057
d1t4057