Trwa ładowanie...
d2bnqqn
03-03-2017 09:47

Haitong Bank podniósł wycenę Comarchu do 241 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Warszawa, 03.03.2017 (ISBnews) - Analitycy Haitong Bank podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Comarchu i jednocześnie podnieśli cenę docelową akcji do 241 zł ze 194 zł, wynika z raportu datowanego na 3 marca.

d2bnqqn
d2bnqqn

W piątek ok. godziny 9.40 kurs akcji wynosił 224 zł po spadku o 0,38%, od ostatniego zamknięcia.

"Analitycy oczekują że spodziewane ożywienie w segmencie publicznym, związane z przetargami ogłaszanymi w ramach nowego budżetu UE, może przyspieszyć tempo wzrostu przychodów do 8,1% w 2017 r., przy jednoczesnym utrzymaniu presji płacowej na porównywalnym poziomie. Dlatego Haitong zachowuje ostrożność i uważa, że utrzymanie marży brutto z roku 2016 na poziomie 31% można będzie uznać za sukces" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Analitycy Haitong wymieniają kilka pozytywnych czynników płynących z trwającej ekspansji zagranicznej Comarchu. Po pierwsze, niesie ona znacznie większy potencjał jeżeli chodzi o wzrost organiczny. Po drugie, sprzedaż usług z wyższą marzą wspiera strukturę przychodów. Ponadto, ekspansja na rynku międzynarodowym ogranicza uzależnienie Comarchu od polskiego rynku IT, który oferuje niższy potencjał wzrostu organicznego i może być nieprzewidywalny (jak np. sektor publiczny), podano także.

"Haitong uważa że bardzo dobre wyniki za czwarty kwartał 2016 r. spotkają się z szybkim podniesieniem prognoz przez konsensus rynkowy. Na nowych prognozach Haitong Bank, Comarch wyceniany jest z 12/14-procentowym dyskontem w porównaniu do swoich polskich konkurentów z branży IT jeżeli chodzi o wskaźnik EV/EBITDA na lata 2017/18" - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

d2bnqqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnqqn