Trwa ładowanie...
d3x0tky

Haitong Bank: Sprzedaż mieszkań nieco spadnie w br., zapobiegając wzrostowi cen

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Wolumeny przedsprzedaży na szeroko rozumianym polskim pierwotnym rynku mieszkaniowym odnotują umiarkowany spadek r/r w tym roku, przewidują analitycy Haitong Banku. W połączeniu z antycypowaną kontynuacją zwiększonej aktywności deweloperów, prawdopodobnie zapobiegnie to dalszemu wzrostowi cen mieszkań w najbliższych kwartałach.

Share
d3x0tky

"Haitong spodziewa się jednak, że oceniane podmioty, o ugruntowanej pozycji w branży, zwiększą swój udział w rynku kosztem mniejszych spółek o podobnym profilu i w konsekwencji będą one w stanie obronić swoje rekordowo wysokie wolumeny sprzedaży z 2015 w ciągu bieżącego roku, przed jedynie nieznacznym osłabieniem oczekiwanym dopiero w 2017" - czytamy w komunikacie.

Na dodatek, okres 2014-2015 przyniósł dynamiczny wzrost przedsprzedaży i widoczne ożywienie cen mieszkań, w wyniku którego Haitong przewiduje, że większość spółek ocenianych przez analityków odnotuje wzrost liczby mieszkań oddawanych do użytku i solidne marże w 2015-2017.

"To z kolei powinno zwiększyć ich wynik finansowy w tym okresie, przy czym wygląda na to, że w kilku przypadkach ten potencjał nadal nie został uwzględniony w wycenie. Ponadto, większość spółek z sektora analizowanych przez Haitong powinna wypłacić solidne dywidendy w latach 2016-2017" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d3x0tky

Podziel się opinią

Share
d3x0tky
d3x0tky