Trwa ładowanie...
d27u6ly

Hamas: rozejm w Strefie Gazy wejdzie w życie o 23; Izrael nie potwierdza (opis)

20.11. Gaza (PAP/Reuters) - Rozejm w Strefie Gazy zostanie ogłoszony we wtorek o godzinie 20 (czasu polskiego), a wejdzie w życie o godzinie 23 (czasu polskiego) - poinformował...

d27u6ly

20.11. Gaza (PAP/Reuters) - Rozejm w Strefie Gazy zostanie ogłoszony we wtorek o godzinie 20 (czasu polskiego), a wejdzie w życie o godzinie 23 (czasu polskiego) - poinformował przedstawiciel Hamasu Ajman Taha. Izrael mówi jednak, że porozumienia jeszcze nie sfinalizowano.

"Porozumienie o zawieszeniu broni zostało osiągnięte. Zostanie ogłoszone o godzinie 21 (20 czasu polskiego) i wejdzie w życie o północy (23 czasu polskiego)" - powiedział Taha.

Tymczasem rzecznik rządu Izraela Mark Regew powiedział CNN, że porozumienie o rozejmie nie zostało jeszcze sfinalizowane i że, jak się wyraził, "piłka jest wciąż w grze".

Wcześniej cytowane przez AFP źródła Hamasu i Islamskiego Dżihadu informowały, że rozejm między palestyńskimi ugrupowaniami ze Strefy Gazy a Izraelem zostanie ogłoszony we wtorek wieczorem w Kairze.

d27u6ly

"Dziś wieczorem odbędzie się wspólna konferencja prasowa Hamasu, Islamskiego Dżihadu i mediatora egipskiego" - podały te źródła.

Wcześniej premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że jest otwarty na długoterminowe porozumienie w celu wstrzymania palestyńskich ataków rakietowych na Izrael.

Media informowały we wtorek o zrzuconych w wielu częściach Gazy izraelskich ulotkach apelujących do mieszkańców, by dla własnego bezpieczeństwa natychmiast opuścili swe domy i przemieścili się w stronę centrum. W ulotkach w języku arabskim napisano dokładnie, w której części Gazy jej mieszkańcy powinni pozostać. Nie napisano o przyczynie ewakuacji, lecz zapewniono, że ci, którzy się zastosują do apelu, będą bezpieczni.(PAP)

mmp/ mc/ osz/

d27u6ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u6ly