Trwa ładowanie...
handel

Handlują, gdy inni nie mogą. W środku wysyp małych sklepów

Po wprowadzeniu ustawy dotyczącej zakazu handlu w niedziele, zdecydowana większość sklepów i punktów handlowych jest wtedy zamknięta. Jednym z wyjątków jest Centrum MARYWILSKA 44, które jest otwarte we wszystkie niedziele w miesiącu.

Share
Handlują, gdy inni nie mogą. W środku wysyp małych sklepów
Źródło: Materiały prasowe, Fot: CH Marywilska 44
dyjfi2v

- Specyfika Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 polega na tym, że wśród naszych najemców mamy ponad 1300 podmiotów gospodarczych, których właściciele często osobiście pełnią funkcję sprzedawców i stoją za kasą. Jak wiemy, tego typu placówki handlowe stanowią jeden z wyjątków od zakazu handlu w niedziele - mówi Małgorzata Konarska, prezes MARYWILSKA 44 sp. z o.o.
- Staramy się wykorzystać przewagę konkurencyjną, którą daje nam prawo i jesteśmy otwarci we wszystkie niedziele w miesiącu – konkluduje.

Nie wiesz, która niedziela jest handlowa, a która nie? Sprawdź w naszym kalendarzu!

Od 1 marca br. obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z jej zapisami w każdym miesiącu jedynie dwie niedziele będą handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 2019 roku sklepy będą otwarte już tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a od 2020 roku obowiązywać będzie zakaz handlu we wszystkie niedziele.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele szansą dla kupców z targowisk

Ustawa przewiduje jednak wyjątki. Są wśród nich m.in. stacje benzynowe, sklepy na dworcach kolejowych i portach lotniczych, a także sklepy z pamiątkami, dewocjonaliami, prasą i biletami komunikacji miejskiej. Z zakazu wyłączono również piekarnie, cukiernie, lodziarnie, a także apteki, kwiaciarnie i sklepy, w których sprzedawcą jest ich właściciel. Wyłączone są również sklepy działające na dworcach. Gdańska galeria Metropolia ogłosiła, że jest dworcem i w niedziele, w których gros sklepów jest zamkniętych, handluje w najlepsze.

dyjfi2v

W niedziele wolne od handlu w Centrum MARYWILSKA otwarte są sklepy odzieżowe i obuwnicze, w których za kasą stoją właściciele. Otwarte są również: apteka, sektor gastronomiczny, biuro podróży, punkty usługowe, strefa rekreacyjno-sportowa, siłownia i sala zabaw dla dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v