Trwa ładowanie...
d1rcozq

HB Reavis sprzedała kompleks biurowy Konstruktorska Business Center w Warszawie

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - HB Reavis sprzedała zrealizowany przez siebie kompleks biurowy Konstruktorska Business Center w Warszawie na rzecz Golden Star Estate B.V., poinformowała firma. To pierwsza transakcja sprzedaży ukończonej inwestycji HB Reavis na polskim rynku.

Share
d1rcozq

"Konstruktorska Business Center to pierwszy budynek, które zrealizowaliśmy w Warszawie - został oddany do użytku w 2013 roku. Jego sprzedaż, stanowiąca ostatni etap procesu inwestycyjnego, dowodzi, że nasze inwestycje biurowe są atrakcyjne nie tylko dla najemców, ale również inwestorów, którzy wykazują stałe zainteresowanie pierwszorzędnymi nieruchomościami w Polsce. Niezwykle doceniamy podejście inwestycyjne Golden Star Estate i cieszymy się, że udało nam się porozumieć" - powiedział dyrektor finansowy Marian Herman, cytowany w komunikacie.

Konstruktorska Business Center to kompleks biurowy na warszawskim Mokotowie, oferujący 49 500 m2 powierzchni biurowej klasy A. Siedmiokondygnacyjny budynek charakteryzuje m.in. największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchnia typowego piętra, zapewniająca najemcom pełną elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy, podano także.

"Sprzedaż Konstruktorska Business Center pokazuje, że inwestorzy nie tylko nadal cenią Mokotów jako lokalizację biznesową, ale też dostrzegają jej potencjał na przyszłość. Bliskość lotniska, stały rozwój udogodnień dla pracowników, a także realizowane w okolicy usprawnienia komunikacyjne - to wszystko sprawia, że największa dzielnica biznesowa w Polsce jeszcze przez lata pozostanie atrakcyjną lokalizacją dla wielu firm" - powiedział prezes Stanislav Frnka, również cytowany w komunikacie.

d1rcozq

Konstruktorska Business Center jest w całości wynajęta m.in. przez : Procter & Gamble, PZU, Otis oraz Heineken, podano również.

"Wraz z innymi obiektami, które już posiadamy i którymi z powodzeniem zarządzamy w Warszawie, nabycie Konstruktorska Business Center to część strategii biznesowej zakładającej wzmacnianie naszej pozycji na stołecznym rynku" - powiedział prezes Golden Star Estate Gal Peleg, cytowany w komunikacie.

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji. Dotychczas grupa zrealizowała ponad 917,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, handlowo-rozrywkowej i logistycznej, a ponad 1 mln m2 znajduje się obecnie w realizacji lub procesach przygotowawczych.

Golden Star Estate to międzynarodowa grupa inwestycyjna, która od 15 lat koncentruje swoje działania w obszarze wysokodochodowych nieruchomości komercyjnych, inwestycji deweloperskich, a także nieruchomości hotelowych i rekreacyjnych. Jest właścicielem i zarządcą wielofunkcyjnego LIM Center w Warszawie, oferującego ok. 86.000 m2 powierzchni najmu, w tym hotel Marriott będący największym hotelem w Polsce.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq