Trwa ładowanie...
d3fasra
d3fasra

HFT Brokers celuje w pierwszą trójkę brokerów foreksowych w ciągu 3 lat

Warszawa, 23.06.2015 (ISBnews) - HFT Brokers celuje w miejsce w pierwszej trójce brokerów foreksowych w Polsce w perspektywie ok. 3 lat, poinformował dyrektor zarządzający HFT Brokers Tomasz Uściński.
Share
d3fasra

"Polski rynek foreksowy ma potencjał wzrostowy, a wynika on ze specyfiki inwestorów, którzy mają apetyt na ryzyko. Rynek graczy foreksowych oceniamy obecnie na kilkadziesiąt tysięcy rachunków, a dynamika przyrostu nowych klientów stale się utrzymuje. My celujemy głównie w klientów indywidualnych i naszym średnioterminowym celem w perspektywie ok. 3 lat jest znalezienie się w pierwszej trójce polskich brokerów foreksowych zarówno pod względem liczby klientów, jak i wolumenów realizowanych transakcji" - powiedział Uściński w rozmowie z ISBnews.tv.

Stwierdził, że jest przekonany, iż ten cel jest do osiągnięcia, gdyż broker którym zarządza, dostarcza indywidualnym graczom rozwiązania transakcyjne i inwestycyjne dostępne dotychczas tylko dla instytucji.

"Wyjątkową szybkość realizowanych transakcji daje nasza platforma transakcyjna HFT Robotero. Bardzo dużą wagę przykładamy do automatyzacji handlu, co się wiąże właśnie z transakcjami zawieranymi w milisekundach. Takie możliwości oferujemy naszym klientom. To ogromna przewaga, np. przy handlu w reakcji na dane makro, względem graczy, którzy korzystają z tradycyjnych platform. HFT, czyli high speed trading, to przyszłość tego rynku" - stwierdził dyrektor zarządzający HFT Brokers.

d3fasra

"Każda firma działająca w obszarze inwestycyjnym prędzej czy później zadaje sobie pytanie, co dalej i staje przed decyzją o ewentualnym wejściu na giełdę. Sądzę, że za jakiś czas również my zadamy sobie takie pytanie" - podsumował Uściński.

HFT Brokers Dom Maklerski S.A. jest niezależnym domem maklerskim utworzonym w 2006 roku. Działa w oparciu o zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się w handlu instrumentami pochodnymi rynku walutowego Forex, indeksów giełdowych, surowców i akcji.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3fasra

Podziel się opinią

Share
d3fasra
d3fasra