Trwa ładowanie...

Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówka

Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro.

Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówkaFot: Bartosz Wawryszuk
d3tj5dt
d3tj5dt

W Hiszpanii odbędzie się losowanie Loterii Bożonarodzeniowej. Jest to największa loteria na świecie, w której wszystkie możliwe do wylosowania nagrody wynoszą łącznie 2 miliardy 200 milionów euro.

Kupujący mięli do wyboru 100 tysięcy numerów. Każdy z nich jest emitowany na 195 losach. Czyli, każda z nagród, z których najwyższa wynosi 4 miliony euro, może przypaść w udziale 195 osobom. Niektórzy przed kupnem losu wiedzieli na co wydaliby wygraną. - Jeśli wygram w loterii mnóstwo pieniędzy to założę własną klinikę - mówił Polskiemu Radiu stojący po los mieszkaniec Barcelony.

Prawdopodobieństwo wygrania wynosi jeden do stu tysięcy. Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro. Hiszpańskie media przypominają, że największym zwycięzca loterii będzie Urząd Podatkowy, który zarobi na wygranych ponad 200 milionów euro.

d3tj5dt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tj5dt