Trwa ładowanie...
totalizator

Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówka

Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro.

Share
Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówka
Fot: Bartosz Wawryszuk
d1laz97

W Hiszpanii odbędzie się losowanie Loterii Bożonarodzeniowej. Jest to największa loteria na świecie, w której wszystkie możliwe do wylosowania nagrody wynoszą łącznie 2 miliardy 200 milionów euro.

Kupujący mięli do wyboru 100 tysięcy numerów. Każdy z nich jest emitowany na 195 losach. Czyli, każda z nagród, z których najwyższa wynosi 4 miliony euro, może przypaść w udziale 195 osobom. Niektórzy przed kupnem losu wiedzieli na co wydaliby wygraną. - Jeśli wygram w loterii mnóstwo pieniędzy to założę własną klinikę - mówił Polskiemu Radiu stojący po los mieszkaniec Barcelony.

Prawdopodobieństwo wygrania wynosi jeden do stu tysięcy. Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro. Hiszpańskie media przypominają, że największym zwycięzca loterii będzie Urząd Podatkowy, który zarobi na wygranych ponad 200 milionów euro.

d1laz97

Podziel się opinią

Share
d1laz97
d1laz97