Trwa ładowanie...
ycipk-2st942

Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówka

Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpanie kupili losy za 2,6 mld euro. Największym wygranym... skarbówka
(Fot: Bartosz Wawryszuk)
ycipk-2st942

W Hiszpanii odbędzie się losowanie Loterii Bożonarodzeniowej. Jest to największa loteria na świecie, w której wszystkie możliwe do wylosowania nagrody wynoszą łącznie 2 miliardy 200 milionów euro.

Kupujący mięli do wyboru 100 tysięcy numerów. Każdy z nich jest emitowany na 195 losach. Czyli, każda z nagród, z których najwyższa wynosi 4 miliony euro, może przypaść w udziale 195 osobom. Niektórzy przed kupnem losu wiedzieli na co wydaliby wygraną. - Jeśli wygram w loterii mnóstwo pieniędzy to założę własną klinikę - mówił Polskiemu Radiu stojący po los mieszkaniec Barcelony.

Prawdopodobieństwo wygrania wynosi jeden do stu tysięcy. Jak informuje hiszpański totalizator, losy kupiła w tym roku większość dorosłych mieszkańców kraju. W sumie wydali na nie 2,6 miliarda euro. Hiszpańskie media przypominają, że największym zwycięzca loterii będzie Urząd Podatkowy, który zarobi na wygranych ponad 200 milionów euro.

ycipk-2st942

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2st942

ycipk-2st942
ycipk-2st942