Trwa ładowanie...

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Byliśmy na budowie największego hotelu w Polsce. "Ludzie już chcą rezerwować"

Hotel Gołębiewski w Pobierowie ma być największym takim obiektem w Polsce. Wirtualna Polska jako pierwsza ogólnopolska redakcja zobaczyła, jak od środka wygląda budowa, która ze względu na swoją wielkość wzbudza - nie tylko lokalnie - kontrowersje. Z zewnątrz ma przypominać statek, w środku trwa testowanie różnych aranżacji pokojów.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Byliśmy na budowie największego hotelu w Polsce. "Ludzie już chcą rezerwować"Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski
d3rogvt
d3rogvt

Budowa potężnego hotelu idzie coraz szybciej. W niektórych miejscach już można zobaczyć elementy białej elewacji. Jak tłumaczy nam dyrektor hotelu Robert Skraburski, kształt hotelu ma przypominać wielki statek wycieczkowy.

Jako pierwsza ogólnopolska redakcja Wirtualna Polska mogła jednak zobaczyć budowę nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz. Prace są tam również zaawansowane.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Gotowe są już między innymi elementy zjeżdżalni

d3rogvt

Stoją już m.in. elementy zjeżdżalni. Będzie ona częścią wielkiego kompleksu wodnego, na który złożą się baseny kryte i otwarte czy jacuzzi - tych drugich ma być przynajmniej kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt. Będą też sauny czy miejsca ze "sztuczną falą".

Zobacz: "Jest piękny, kuszący i półnagi". Ten pączek zaskoczył wszystkich. Obejrzyj wideo:

Jak zapewniają nas przedstawiciele hotelu, atrakcji będzie znacznie więcej. - Ścianki wspinaczkowe, dwie sale kinowo-teatralne, lodowisko, boiska do siatkówki czy koszykówki, korty tenisowe, sale gier, kręgielnia, wielka dyskoteka - wylicza dyrektor Skraburski.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Widok z ostatniego piętra na budowę niższych partii oraz na morze

d3rogvt

Dyrekcja budowanego hotelu chce, by obiekt był przyjazny rodzinom. Zatrudnieni mają być specjalni animatorzy dla dzieci. - Będą przeróżne warsztaty - od pieczenia po malowanie ceramiki. Od przedszkola do Opola - słyszymy. Będzie też specjalna restauracja dla dzieci - z niższymi stolikami oraz siedzeniami.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

W tym miejscu powstaje jeden z największych apartamentów

Jednak istotny ma też być dla nowego Hotelu Gołębiewski klient biznesowy. Dyrekcja liczy, że firmy będą chętnie tam jeździć nie tylko na wyjazdy integracyjne. Korporacje i instytucje ma przyciągać największa sala kongresowa w regionie. Firmy będą mogły wykorzystać też salę kinowo-teatralną, by np. zorganizować tam wykład czy większe spotkanie.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Tu powstaje sala kinowo-teatralna

d3rogvt

"Pracujemy nad koncepcją"

Główna koncepcja zagospodarowania wnętrz hotelu już dawno została opracowana. Wiadomo na przykład, że wchodząc do hotelu zobaczymy nie tylko przestronny hol, ale również morze. Na podziemnej kondygnacji będzie zlokalizowana natomiast wielka dyskoteka.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały same pokoje. Jak słyszymy, tu jeszcze trwają prace koncepcyjne. Byliśmy w "pokojach testowych". Jeden z nich miał ściany pomalowane na niebiesko oraz barwny dywan. Usłyszeliśmy jednak, że "ta koncepcja nie została zaakceptowana".

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski,mateusz madejski/WOPR Szczecin

Tak mogły wyglądać wnętrza pokoi, jednak ostatecznie ta koncepcja nie przeszła

d3rogvt

Bardziej prawdopodobne jest, że zarówno ściany, jak i meble będą zdecydowanie jaśniejsze. Jednak i tu nie podjęto na razie ostatecznych decyzji.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Nowsza koncepcja wystroju wnętrz - z jaśniejszymi meblami

Wiadomo jednak, że większość gości będzie widziała z okien Bałtyk. - Hotel zaprojektowano tak, by 80 proc. pokoi było z widokiem na morze - słyszymy.

d3rogvt

Przy budowie pracuje obecnie około 400 osób. Od dyrekcji słyszymy, że tempo prac jest zadowalające. Ostatecznie jednak nie wiadomo, kiedy obiekt otworzy swoje podwoje. Nie wiadomo też, jak będą kształtowały się ceny ani nawet ile hotel będzie miał gwiazdek.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

W wielu miejscach widać już białą elewację hotelu

Robert Skraburski mówi jednak, że klienci już są hotelem zainteresowani, a nawet pytają o rezerwacje.

d3rogvt

Hotel jednak od dawna wzbudza kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że jest zwyczajnie zbyt duży jak na niewielką, rekreacyjną miejscowość. To samo zresztą mówiono o innych hotelach firmy - np. w Karpaczu czy Mikołajkach. Emocje budzi też to, że dyrektorem hotelu jest były wójt gminy, na terenie której staje obiekt. Prokuratura zarzuca mu m.in. niegospodarność. Sam Skraburski nie przyznaje się jednak do winy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rogvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rogvt