Trwa ładowanie...
d3gvnvc

HSBC podnosi rekomendację dla polskich akcji do "przeważaj" (opinia)

11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy HSBC, w raporcie z 11 października, podnieśli rekomendację dla polskich akcji do "przeważaj" z "niedoważaj". Oceniają, że wyceny notowanych w...

Share
d3gvnvc

11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy HSBC, w raporcie z 11 października, podnieśli rekomendację dla polskich akcji do "przeważaj" z "niedoważaj". Oceniają, że wyceny notowanych w Warszawie spółek są teraz niskie.

"Polska wygląda teraz tanio, biorąc pod uwagę większość modeli wycen" - napisano w raporcie.

Analitycy HSBC wskazują, że dla polskich akcji wskaźnik P/E na 12 miesięcy jest około 7 proc. poniżej średniej z pięciu lat, a na przykład w Afryce Południowej jest 25 proc. wyżej. Także cena do wartości księgowej jest niższa.

d3gvnvc

HSBC zauważa, że rynek akcji w Polsce jest pod większym wpływem czynników europejskich niż krajowych i gdyby kryzys zadłużenia w Europie miał się poszerzyć, wpłynęłoby to negatywnie na perspektywy dla polskiego rynku. Ocenia jednak, że niskie wyceny akcji na GPW sugerują, że większość złych informacji z Europy jest już uwzględniona w cenach.

Analitycy HSBC zwracają uwagę na sektory cykliczne: banki, media i surowce. Sugerują mniejszą ekspozycję na defensywny sektor telekomunikacyjny.

"Warto zauważyć, że w czasach dobrej koniunktury na polskim rynku akcji, spółki średnie i małe zazwyczaj zachowywały się lepiej niż największe firmy" - napisano w raporcie. (PAP)

pel/ asa/

d3gvnvc

Podziel się opinią

Share
d3gvnvc
d3gvnvc