Trwa ładowanie...

Hurtowe ceny paliw spadają. Ile zaoszczędzimy?

Zobacz najnowsze prognozy Biura Maklerskiego Reflex.

Hurtowe ceny paliw spadają. Ile zaoszczędzimy?Źródło: WP.PL, fot: scyther5 / Shutterstock
dox28b8
dox28b8

Średnie ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach mogą spaść o 3-5 groszy za litr w przyszłym tygodniu, a ceny autogazu mogą wahać się w okolicach 1,60 zł - wynika z prognoz analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Spadają hurtowe ceny paliw. Tanieją sukcesywnie zarówno benzyna, jak i olej napędowy, co przekłada się na sytuację na stacjach. W tym tygodniu średnia cena tych paliw obniżyła się o 3 grosze za litr. To kontynuacja spadków na stacjach zapoczątkowanych jeszcze w czerwcu.

Za diesla płacimy 7 gr na litrze mniej niż na początku czerwca, a za bezołowiową 95 o 12 gr. Tylko ceny autogazu, mimo symbolicznych wahań w tym okresie, pozostają na średnim poziomie 1,60 zł za litr.

Z danych BM Reflex wynika, że w wyniku ostatnich obniżek na rynku hurtowym, na części stacji ceny oleju napędowego zaczęły zbliżać się do poziomu 4,05 zł, a na pojedynczych stacjach można kupić diesla po 3,99 zł.

Najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 to dzisiaj 4,16 zł, PB98 to 4,49 zł i autogazu - 1,49 zł. W dalszym ciągu utrzymuje się wysoka rozpiętość między minimalnym a maksymalnym poziomem ceny litra paliwa, która sięga odpowiednio 53 gr dla benzyn, 34 gr dla diesla i 25 gr dla LPG.

dox28b8

Według Urszuli Cieślak, analityk BM Reflex, obniżki mogą być kontynuowane w kolejnych dniach, zwłaszcza cen benzyny.

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwie dolnośląskim i łódzkim. Olej napędowy najtańszy jest tradycyjnie od dłuższego czasu w województwie dolnośląskim. Najdroższe paliwa mamy w województwie zachodniopomorskim. Na wysokim poziomie utrzymuje się cena oleju napędowego w lubuskim.

Najtaniej autogaz - średnio po 1,55 zł/l- możemy kupić w województwie warmińsko-mazurskim, a najdrożej za LPG płacimy w zachodniopomorskim - średnio po 1,70 zł/l.

dox28b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dox28b8