Trwa ładowanie...
d1ps7ng

HydroPhi ma porozumienie z inwestorem z USA dotyczące objęcia akcji nowej emisji

Warszawa, 11.12.2014 (ISBnews) - HydroPhi Technologies Europe zawarło porozumienie z inwestorem z USA, zakładające pozyskanie finansowania udziałowego w przypadku pozyskania przez spółkę z emisji akcji serii D kwoty niższej niż planowane 3 mln zł, podała spółka.

Share
d1ps7ng

?Emitent spodziewa się pozyskania w ramach oferty publicznej akcji serii D, w przypadku objęcia wszystkich akcji, środków pieniężnych w łącznej wysokości brutto ok. 3,00 mln zł. W uznaniu emitenta środki te umożliwią grupie kapitałowej rozpoczęcie realizacji strategii rozwoju w zakresie komercjalizacji technonogii HydroPlant na rynku krajowym, a w dalszej kolejności na pozostałych europejskich rynkach" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem, w przypadku pozyskania przez HydroPhi z publicznej emisji akcji serii D kwoty niższej niż planowane 3 mln zł brutto, inwestor obejmie w ramach dedykowanej oferty prywatnej akcje nowej emisji, po cenie emisyjnej nie niższej niż 0,30 zł za akcję, w takiej ilości aby łączna wartość emisji akcji serii D i akcji nowej prywatnej emisji objętej przez inwestora wyniosła ok. 3 mln zł, zaznaczono również.

Przyjmowanie zapisów i wpłat na akcje oferowane HydroPhi Technologies Europe zakończy się 16 grudnia. Spółka zaoferuje w ramach oferty publicznej bez prawa poboru 10 mln akcji serii D po cenie emisyjnej wynoszącej 0,30 zł.

d1ps7ng

Oferującym jest Dom Maklerski WDM, zapisy na akcje będą przyjmowane w punktach Domu Maklerskiego BOŚ.

Środki pozyskane w ramach oferty publicznej zostaną wykorzystane w następujący sposób:

- ok. 90% pozyskanych środków (tj. maksymalnie ok. 2,70 mln zł) zostanie przeznaczone na realizacje działalności w zakresie komercjalizacji technologii HydroPlant poprzez ich udostępnienie spółce zależnej emitenta, firmie HydroPhi Technologies Europe Sp. z o.o.,

- ok. 10% pozyskanych środków (tj. maksymalnie ok. 0,30 mln zł) zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ofertą publiczną.

d1ps7ng

HydroPhi Technologies Europe to polska spółka-córka notowanego na OTC Markets w USA HydroPhi Technologies Group, Inc.

Spółka HydroPhi Technologies Group, Inc. (HPTG), notowana na rynku OTC Markets w USA, specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu systemów produkcji paliwa wodorowego wykorzystujących elektrolizę wody. Technologia HydroPhi - HydroPlant - nie jest oparta na ogniwach paliwowych oraz nie jest alternatywą wodorową dla tradycyjnych paliw węglowodorowych.

(ISBnews)

d1ps7ng

Podziel się opinią

Share
d1ps7ng
d1ps7ng