Trwa ładowanie...
d4gzk04

Hydrotor i Polna złożyły wstępne oferty na przejęcie spółki Archimedes

11.10. Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej Hydrotor i Zakłady Automatyki Polna, obie spółki notowane na warszawskiej giełdzie, złożyły wstępne oferty kupna 85...

Share
d4gzk04

11.10. Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej Hydrotor i Zakłady Automatyki Polna, obie spółki notowane na warszawskiej giełdzie, złożyły wstępne oferty kupna 85 proc. akcji spółki Archimedes - poinformował resort skarbu na swojej stronie internetowej.

Łącznie wstępne oferty kupna Archimedesa złożyły cztery podmioty.

Spółka jest jedynym w Polsce producentem profesjonalnych narzędzi pneumatycznych, motoreduktorów i silników pneumatycznych, podnośników hydraulicznych do ciągników Ursus i Zetor oraz podzespołów i części hydrauliki ciągnikowej.

d4gzk04

Spółka współpracuje z zakładami polskimi i z zagranicy, produkując zespoły i części do różnych urządzeń i maszyn. Udział produktów spółki na krajowym rynku narzędzi pneumatycznych wynosi około 28 proc., części dla hydrauliki ciągnikowej to około 40 proc. Główni klienci to stocznie, huty, odlewnie metali, przedsiębiorstwa produkcyjne montażowe, specjalistyczne przedsiębiorstwa produkcyjne. Spółka działa przede wszystkim na rynku hurtowym, a 28 proc. produkcji eksportuje.

W 2010 roku Archimedes miał 1,87 mln zł straty netto, 0,8 mln zł ujemnej EBITDY oraz 13,1 mln zł przychodów. (PAP)

pr/ ana/

d4gzk04

Podziel się opinią

Share
d4gzk04
d4gzk04