Trwa ładowanie...
d12etas

IAS uchyliła decyzje kontroli skarbowej dot. podatku spółki zależnej Action

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Izba Administracji Skarbowej (IAS) uchyliła decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie określające zobowiązania podatkowe spółki zależnej Action oraz kwestionujące kwoty odliczonego przez spółkę podatku na łączną kwotę 2,77 mln zł i tym samym przekazała sprawy do ponownego rozpoznania, podało Action w restrukturyzacji.

Share
d12etas

"Zarząd spółki powziął informację o otrzymaniu przez syndyka masy upadłości SFK Sp. z o.o. w upadłości (spółki zależnej emitenta) czterech decyzji dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, w których dyrektor Izby Administracji Skarbowej uchylił decyzje dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie określające zobowiązania podatkowe oraz kwestionujące kwoty odliczonego przez spółkę podatku za okres od czerwca 2015 r. do września 2015 r. na łączną kwotę 2 766 008,00 zł. Uchylając przedmiotowe decyzje przekazano sprawy do ponownego rozpoznania" - czytamy w komunikacie.

"Organ odwoławczy jako jedną z przyczyn wydanego rozstrzygnięcia wskazał brak dowodów popełnienia nadużycia przepisów podatkowych skutkujących uszczupleniem należności skarbu państwa, która to okoliczność jest niezbędna do wyłączenia prawa do odliczenia podatku od towarów i usług" - podano także.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W 2015 r. miała 5,3 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d12etas

Podziel się opinią

Share
d12etas
d12etas