Trwa ładowanie...
dkgjemk

IBM dostarczył Telewizji Polsat rozwiązanie do przesyłania plików wideo Aspera

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - IBM dostarczył Telewizji Polsat kompletne rozwiązanie do przesyłania plików wideo IBM Aspera, podał koncern.

Share
dkgjemk

"Zapewnia ono szybki i bezpieczny transfer dużych plików oraz efektywne zarządzanie nimi. W efekcie stacja mogła całkowicie zrezygnować z wykorzystania wolnych i nieefektywnych metod przesyłania danych w oparciu o nośniki zewnętrzne, takie jak taśmy, dyski twarde czy płyty DVD" - czytamy w komunikacie.

Telewizja Polsat jest największym komercyjnym nadawcą w Polsce. Stacja ma w swojej ofercie ponad 30 kanałów i należy do giełdowej Grupy Cyfrowego Polsatu, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce.

Obecnie każdego miesiąca do stacji przesyłanych jest 12 TB materiałów wideo, a liczba ta stale rośnie. Dzięki IBM Aspera, korespondenci Telewizji Polsat z całego świata - USA, Rosji, Niemiec, Włoch czy Belgii mogą przesyłać, zarówno surowe, jak i gotowe do emisji materiały za pośrednictwem urządzeń mobilnych, podano również

"W codziennej produkcji materiałów telewizyjnych polegamy na rozwiązaniu IBM Aspera [?] znacząco skraca czas potrzebny na proces pozyskania i przygotowania materiału do emisji" - powiedział IT/TV manager w Telewizji Polsat Andrzej Szymański, cytowany w komunikacie

Za wdrożenie rozwiązania odpowiadała firma Advatech.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk