Trwa ładowanie...
d1pjaox

Idea Bank przeprowadzi IPO w I połowie 2015 r.

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - Idea Bank zamierza przeprowadzić w I półroczu br. pierwotną ofertę publiczną akcji i zadebiutować na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podał bank.

Share
d1pjaox

"Planowana oferta będzie obejmować zarówno emisję nowych akcji, jak i sprzedaż części istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy banku, przy czym w pierwszej kolejności inwestorom przydzielane będą akcje nowej emisji. Oferta będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych" - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzenie oferty planowane jest na pierwsze półrocze 2015 r. Termin uzależniony będzie od warunków rynkowych, podał bank.

Globalnymi koordynatorami, menedżerami oferty oraz współprowadzącymi księgę popytu wybrano Goldman Sachs International, Mercurius Dom Maklerski, Pekao Investment Banking oraz UniCredit Bank AG oddział w Londynie. Rolę oferującego pełni Mercurius Dom Maklerski. Noble Securities będzie odpowiedzialny za koordynację konsorcjum detalicznego.

d1pjaox

"Dzięki emisji nowych akcji Idea Bank zamierza wzmocnić swoją pozycję kapitałową, co w konsekwencji umożliwi mu zwiększenie sprzedaży produktów i usług oferowanych zarówno przez bank jak i jego podmioty zależne" - podano także.

Zysk netto grupy wzrósł do 241,3 mln zł w 2014 r. z 104,2 mln zł rok wcześniej. Na koniec 2014 roku wartość aktywów grupy wyniosła 15,1 mld zł. Na koniec 2014 r. współczynnik wypłacalności kształtował się na poziomie 13,45% wobec 11,91% na koniec 2013 r.

Na koniec grudnia 2014 grupa Idea Bank (Polska) posiadała 200 oddziałów stacjonarnych i 31 oddziałów mobilnych, w tym Idea Bank (włączając Lion's Bank) posiadał 71 oddziałów stacjonarnych i 14 mobilnych.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox