Trwa ładowanie...
d32i4pk
01-02-2017 09:43

iFun4all pracuje nad wersją free-to-play dwóch gier na Androida

Warszawa, 01.02.2017 (ISBnews) - iFun4all pracuje nad wersją free-to-play gier "Red Game Without a Great Name" oraz "Green Game: TimeSwapper" na telefony i tablety z systemem Android, podała spółka. Już na początku lutego spółka pojawi się na konferencji Casual Connect z grą "Serial Cleaner", nominowaną do nagrody w ramach konkursu Indie Prize, podał iFun4all. 

Share
d32i4pk

Spółka, specjalizująca się w real-world data (element rzeczywistości rozszerzonej), intensyfikuje działania przed premierą największego hitu - gry "Serial Cleaner". Zapowiada też rozpoczęcie prac nad wersją free-to-play na platformę Android swoich dwóch poprzednich tytułów -"Red Game Without a Great Name" oraz "Green Game: TimeSwapper", które dotychczas zostały pozytywnie odebrane na rynku gier indie.

"Obie produkcje, które wyszły z naszego studia, zostały dostrzeżone wśród fanów niezależnych tytułów. Wersją na Androida chcemy poszerzyć bazę odbiorców" - powiedział prezes iFun4all Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.

iFun4all podkreśla, że nie odchodzi od modelu premium, który w przypadku kolejnych produkcji, zwłaszcza wyczekiwanego "Serial Cleanera", ma być wiodącym modelem biznesowym spółki.

"Nie zmieniamy modelu biznesowego dla naszych gier, ale szykujemy wersję F2P specjalnie pod nową platformę. Wiele zależy od rozmów, które odbędziemy w przyszłym tygodniu na konferencji Casual Connect w Berlinie" - podkreślił Mielcarek.

d32i4pk

Według niego, na Androidzie o wiele lepiej sprawdzają się gry w modelu free-to-play. Potencjał "Red Game" oraz "Green Game" jest wciąż bardzo duży, na co wskazuje zainteresowanie potencjalnych wydawców.

"Dlatego przy okazji trwającej od 7 do 9 lutego konferencji Casual Connect, na którą krakowski gamedeveloper jedzie z nominacją do nagrody Indie Prize dla "Serial Cleaner", spółka planuje przeprowadzić rozmowy z wydawcami mobilnymi" - podsumowano w informacji.

Premiera gier "Red Game Without a Great Name" oraz "Green Game: TimeSwapper" miała miejsce odpowiednio w 2015 oraz w 2016 roku. Tytuły wyszły na urządzenia mobilne z systemem iOS, komputery PC, Mac, Linux oraz konsole PS Vita.

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r. jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d32i4pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32i4pk
d32i4pk