Trwa ładowanie...
konkursy

Ikea ostrzega przed wyłudzeniami. Fałszywa loteria

Do Ikei dotarły informacje o próbach wyłudzenia danych osobowych z wykorzystaniem nazwy sieci. Na oficjalnych stronach internetowych wystosowała ostrzeżenie.

Share
Ikea ostrzega przed wyłudzeniami. Fałszywa loteria
Fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
d41wys8

Do Ikei dotarły informacje o próbach wyłudzenia danych osobowych z wykorzystaniem nazwy sieci. Na oficjalnych stronach internetowych firma wystosowała ostrzeżenie.

Renomę marki sieci Ikea postanowili wykorzystać oszuści. Do wielu osób w Polsce dotarły ostatnio wiadomości o wygranej w loterii, która miałaby być rzekomo organizowana przez sieć wyposażenia domów.

Oszuści proszą o odesłanie SMS, zawierającego dane osobowe, co ma być warunkiem uzyskania nagrody.

d41wys8

„Informacje o organizowanych przez IKEA konkursach zawsze znajdują się na stronach internetowych naszej marki i projektów, a także na blogu www.tytuurzadzisz.pl lub w oficjalnych kanałach społecznościowych - przede wszystkim profilu Facebook „IKEA.pl”, "Kuchnia Spotkań" i na profilu Instagram @ikeapolska oraz @kuchniaspotkan” - pisze Ikea w komunikacie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, Ikea nigdy nie prosi o przesłanie jakichkolwiek wiadomości SMS w celu umożliwienia odebrania wygranych w konkursach nagród. Przekazanie danych osobowych następuje w jej konkursach zawsze drogą mailową na prośbę partnerów i ma na celu umożliwienie przekazania nagrody, nigdy nie wiążąc się z kosztem po stronie nagrodzonego.

Biedronka miała podobne problemy

Niedawno podobną próbę oszustwa zgłaszała Biedronka. Oszuści oferowali możliwość wygrania bonu na zakupy w zamian za podanie numerów telefonów, kart płatniczych oraz danych osobowych. Wszystko miało się odbywać w związku z otwarciem 2700 sklepu sieci w Polsce. Czytaj więcej

d41wys8

Podziel się opinią

Share
d41wys8
d41wys8