Trwa ładowanie...
d3xuh72

Ikea otwiera kolejny sklep w Polsce. Stworzyła 240 miejsc pracy

Ikea w środę otworzyła dziesiąty sklep w Polsce. Nowy obiekt powstał w Lublinie przynosząc 240 nowych miejsc pracy. To drugi największy sklep popularnego producenta mebli w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

W Lublinie czekali na szwedzki sklep już od 9 lat
W Lublinie czekali na szwedzki sklep już od 9 lat (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
d3xuh72

Jak podaje "Kurier Lubelski", tuż po godzinie 10 rano w dniu otwarcia do sklepu weszli pierwsi ludzie, a do wejścia ustawiła się wcześniej ogromna kolejka.

"Kurier" twierdzi, że mieszkańcy Lublina już od kilku lat wyczekiwali szwedzkiego sklepu. Dzień otwarcia wywołał w mieście duży entuzjazm. "Ikea to szczęście" - takie deklaracje można było usłyszeć od klientów stojących w kolejce do wejścia.

Zapowiedzi powstania sklepu pojawiły się już 9 lat temu, jednak inwestor napotykał liczne przeszkody. Sama budowa trwała 10 miesięcy.

d3xuh72

Zobacz też: Ikea dla firm powstanie w Warszawie

Monika Kosińska, dyrektor sklepu Ikea, przyznała na łamach "Kuriera Lubelskiego", że z ogromnym zainteresowaniem spotkał się nabór do pracy w sklepie.

- Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy aż 5,5 tys. aplikacji - mówi Kosińska.

d3xuh72

Ostatecznie zatrudnio 240 osób. Sklep ma powierzchnię 33,5 tys. mkw. Kierowcy mogą liczyć na 1 300 miejsc parkingowych. Warto dodać, że Ikea planuje otworzyć kolejny sklep w Zabrzu do jesieni 2018 r.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3xuh72

Podziel się opinią

Share
d3xuh72
d3xuh72