Trwa ładowanie...

Ile dać do koperty na komunię w 2024 roku? Stawki są zróżnicowane

Wraz z rozpoczynającym się sezonem komunijnym, powraca pytanie, które rokrocznie jest zadawane przez osoby zaproszone na to wydarzenie. Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? Osoby, które decydują się na tego typu podarunek, nie zawsze wskazują na jednakowe kwoty.

Ile pieniędzy do koperty na pierwszą komunię? Te kwoty w 2024 roku padają najczęściejIle pieniędzy do koperty na pierwszą komunię? Te kwoty w 2024 roku padają najczęściejŹródło: Pixabay, fot: tobiaswahl
dvhw8ul
dvhw8ul

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Mimo że uroczystość ta ma religijny charakter, coraz częściej staje się okazją do spotkań w gronie bliskich, a także wręczenia dzieciom pierwszokomunijnym prezentów. Wśród podarunków ofiarowanych przez gości, często znajdują się pieniądze. Jaką kwotę najczęściej wręcza się w prezencie na Pierwszą Komunię Świętą?

Ile dać na komunię w kopercie? Tak różnicują się kwoty

Decyzja o wręczeniu prezentów z okazji pierwszej komunii, jak i jego ewentualnej formy i wartości, powinna być uzależniona przede wszystkim od możliwości finansowych oraz woli gościa. Mimo że z roku na rok rosną koszty organizacji komunii, jak i wartości wręczanych prezentów, nie one są istotą uroczystości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile dać w kopercie na komunię? Polacy podają konkretne kwoty

Standardem przyjętym w przypadku osób, które zdecydują się sprezentować dziecku upominek z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, jest jednak, że rodzina zazwyczaj wręcza w kopertach pierwszokomunijnych więcej pieniędzy od innych zaproszonych gości. Na jakie kwoty goście decydują się najczęściej?

dvhw8ul

Ile na komunie do koperty wkładają goście w 2024 roku? Padły konkretne kwoty

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla Wirtualnej Polski w dniach 22-24 marca na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1105 osób, które ukończyły 18 lat, kwoty powyżej 500 złotych w prezencie na I komunię zdecydowałoby się sprezentować 21 proc. badanych. 32 proc. ankietowanych w prezencie pierwszokomunijnym zdecydowałoby się dać kwotę mieszczącą się w przedziale 300-500 zł.

Od 200 do 300 złotych do koperty na pierwszą komunię zdecydowałby się włożyć co piąty badany, 13 proc. ankietowanych zadeklarowało kwotę rzędu 100-200 zł a poniżej 100 złotych - 14 procent badanych.

Na nieco wyższe kwoty, wkładane do kopert pierwszokomunijnych wskazały osoby zapytane przez portal WP Kobieta. "Chrzestny dał 1500 zł, a ja jako babcia - 1000 zł" - wyjaśniła jedna z rozmówczyń. Inna wskazała, że kwota, przekazywana przez chrzestnych powinna wynieść 1000 zł a od gości - 500 zł. Nie zabrakło również opinii, że dzieci z okazji pierwszej komunii nie powinny otrzymywać w prezencie pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvhw8ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvhw8ul