Trwa ładowanie...

Ile kosztuje firmę otyły pracownik?

Są pracodawcy, którzy stosują kary, gdy ich pracownicy wiodą niezdrowy tryb życia. Karani są najczęściej palacze.

Share
Ile kosztuje firmę otyły pracownik?
Źródło: Thinkstock
dlqljn2

National Business Group przeprowadził ankietę, z której wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat, coraz więcej pracodawców w Stanach Zjednoczonych oferuje systemy motywacyjne, by zachęcić swoich pracowników do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Pracodawcy zauważyli, że otyli ludzie częściej chorują, co zmniejsza produktywność. Obliczono, że nadwaga pracowników kosztowała pracodawców 5 tys. dolarów rocznie więcej niż utrzymanie pracowników o odpowiedniej wadze.

Badanie przeprowadzone na 335 pracodawcach pokazało, że udział firm, które oferują programy zarządzania zdrowiem wzrósł do 54% w 2011 r., z 36% w 2009 r. Natomiast na 2012 r. taką ofertę planuje około 80% firm.

dlqljn2

Są też takie przedsiębiorstwa, które stosują kary, gdy ich pracownicy wiodą niezdrowy tryb życia. Stosowane są one na ogół wobec palaczy. Liczba firm stosujących kary wzrosła ponad dwukrotnie – z 8% w 2009 r. do 19% w 2011 r.

Według danych Health Care Service - firmy - które zainwestowały w promocję zdrowia wśród pracowników, zaoszczędziły w ciągu ostatniego roku 17% na wydatkach związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym. Pracownicy, którzy ćwiczą jeden lub dwa razy tygodniowo mają o 8 proc. niższe koszty leczenia niż ci, którzy nie ćwiczą.

dlqljn2

Podziel się opinią

Share
dlqljn2
dlqljn2