Trwa ładowanie...

Ile naprawdę zarabia się w Polsce na hazardzie?

W ubiegłym roku przychody z gier i zakładów wzajemnych przekroczyły 17 miliardów złotych i było o około 42% wyższe niż rok wcześniej - czytamy w "Rzeczpospolitej". W tym roku przychody mogą być jeszcze większe, gdyż po pierwszych sześciu miesiącach wyniosły prawie 10 miliardów złotych.

Share
Ile naprawdę zarabia się w Polsce na hazardzie?Źródło: Jupiterimages
d1uyf5y

Za tak wysoką dynamikę wzrostu przychodów odpowiadają przede wszystkim automaty do gry o niskich wygranych. Ich postawienie jest łatwe, gdyż właściciel automatu płaci jedynie podatek ryczałtowy 180 euro miesięcznie od każdej maszyny.

"Rzeczpospolita" pisze, że w ciągu pięciu lat - od czasu zalegalizowania maszyn na naszym rynku - liczba automatów wzrosła z czterech tysięcy do ponad 50 tysięcy. Maszyny stoją już w ponad 24 tysiącach miejsc na terenie całego kraju.

W zeszłym roku gracze wrzucili do automatów ponad 8,5 miliarda złotych, czyli kwotę odpowiadającą połowie oficjalnego rynku hazardu w Polsce. W pierwszym półroczu bieżącego roku - jak podaje resort finansów - przychody przekroczyły już cztery miliardy złotych.

d1uyf5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uyf5y
d1uyf5y