Trwa ładowanie...

Inauguracja Trumpa. Rosyjska firma wybiła pamiątkową monetę

Pracownicy rosyjskiej odlewni "Art-Grani" z okazji zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA wybili pamiątkową srebrną monetę. Znajduje się na niej profil Donalda Trumpa na tle flagi Stanów Zjednoczonych - podała rosyjska agencja informacyjna Tass.

Inauguracja Trumpa. Rosyjska firma wybiła pamiątkową monetęFot: ART-GRANI/TASS
d2ov3pr
d2ov3pr

Pracownicy rosyjskiej odlewni "Art-Grani" z okazji zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA wybili pamiątkową srebrną monetę. Znajduje się na niej profil Donalda Trumpa na tle flagi Stanów Zjednoczonych - podałarosyjska agencja informacyjna Tass.

"Wydaliśmy pierwszą monetę z kolekcji Donald Trump. Jest to limitowana edycja poświęcona inauguracji Trumpa i składać się będzie z 25 srebrnych monet, 15 srebrnych i złotych monet oraz z pięciu złotych monet" – poinformowała firma.

Każda waży kilogram i ma 12 centymetrów średnicy. Awers monety zawiera profil Donalda Trumpa oraz napis "Donald John Trump, 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki". W tle widać flagę USA.
Na rewersie umieszczono Statuę Wolności z flagą USA i napisami w tle "In Trump We Trust" oraz "The United States of America".

Pracownicy firmy poinformowali, że jedna z limitowanej edycji monet dostanie wysłana do prezydenta Trumpa.

W kolekcji monet, wybijanych przez rosyjską firmę, znajdują się profile Władimira Putina. Jedna z takich okolicznościowych monet miała zostać przygotowana z okazji rocznicy aneksji Krymu.

d2ov3pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ov3pr