Trwa ładowanie...
dw3jrf5
dw3jrf5

Infoscan rozszerzył dystrybucję urządzenia Infoscan MED o sprzedaż bezpośrednią

Warszawa, 26.01.2017 (ISBnews) - Infoscan rozszerzył dystrybucję urządzenia Infoscan MED - służącego do badań bezdechu sennego - o sprzedaż bezpośrednią, poprzez stronę internetową spółki, podała firma. Dotychczas spółka umożliwiała wykonywanie badań za pośrednictwem klinik i gabinetów lekarskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw3jrf5

"Bezdech senny jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. W Polsce szacuje się, że problem dotyczy 1,5 mln osób. Zaburzenie wywołane przez nadwagę oraz zmiany układu oddechowego z pozoru niegroźne i lekceważone przez społeczeństwo może doprowadzić do wielu komplikacji i groźnych chorób takich jak udar, czy choroby serca i układu krążenia. Niestety Polacy nie dostrzegają zagrożenia ponieważ tylko 48% przebadanych podejmuje się leczenia. Ponadto osoby cierpiące na bezdech senny są bardziej narażone na spowodowanie wypadku samochodowego niż osoby zdrowe" - powiedział członek rady nadzorczej Infoscan Prof. dr hab. med. Zbigniew Gaciong, cytowany w komunikacie.

Dotychczas badania przy pomocy urządzenia Infoscan MED oferowało prawie 30 klinik i gabinetów lekarskich. Obecnie spółka umożliwiła skorzystanie z usługi i wykonanie badania bez pośrednictwa kliniki lub gabinetu lekarskiego.

"Wszystko jest możliwe, dzięki systemowi telemedycznemu MEDium24, który również został opracowany przez Infoscan. Po wykonaniu badania jego wyniki są wysyłane za pośrednictwem systemu do wykwalifikowanych specjalistów, którzy je analizują, po czym wysyłają je do pacjenta z informacją, czy konieczne jest podjęcie przez niego kolejnych kroków. Zamówienie urządzenia do domu możliwe jest za pośrednictwem strony internetowej spółki www.infoscan.pl" - czytamy w komunikacie.

dw3jrf5

Spółka podała, że planuje także podjąć współpracę z prywatnymi ubezpieczycielami.

InfoSCAN prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

dw3jrf5

Podziel się opinią

Share

dw3jrf5

dw3jrf5