Trwa ładowanie...
d2uen1d
d2uen1d

ING BSK planuje hackathon w V w celu poszukiwania innowacji w usługach finans.

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - ING Bank Śląski organizuje 12 i 13 maja br. globalny hackathon Grupy ING z udziałem programistów i ekspertów ING z całego świata, mając na celu wypracowanie innowacyjnych usług i narzędzi, które mają ułatwiać życie klientom ING, podał bank.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2uen1d

"W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się globalny hackathon Grupy ING. 12 i 13 maja Katowice będą gościć 200 najlepszych programistów i ekspertów ING z całego świata. Dołączyć do nich ma szansę każdy, kto chce współtworzyć otwarty ekosystem usług finansowych i do 31 marca zarejestruje się na stronie www.24hcoding.com" - czytamy w komunikacie.

24H-CodING w Katowicach to międzynarodowa inicjatywa Grupy ING, współorganizowana w tym roku przez ING Bank Śląski oraz ING Services Polska. Tematem hackathonu jest otwarty ekosystem usług finansowych. Przez 24 godziny uczestnicy będą pracować nad innowacyjnymi usługami i narzędziami, które mają ułatwiać życie klientom ING.

"ING w coraz większym stopniu staje się spółką bazującą na technologii. Umiejętności programistyczne nabrały istotnego znaczenia w skutecznym realizowaniu naszej strategii Think Forward" - powiedział CIO w ING Banku Ron van Kemenade, cytowany w komunikacie.

d2uen1d

Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie przedstawicieli różnych środowisk: programistów, grafików, specjalistów UX oraz marketingowców, zarówno profesjonalistów, jak i studentów. ING zachęca także do uczestnictwa przedstawicieli startupów, które będą mogły przetestować swoje pomysły i usługi w oparciu o najnowsze technologie udostępnione podczas wydarzenia, podano także w materiale. Na zwycięski zespół czeka nagroda w postaci wycieczki do Doliny Krzemowej.

Globalny Hackathon ING po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w Rumunii i Holandii. Na miejsce wydarzenia organizatorzy wybrali zabytkową halę walcowni cynku w Katowicach-Szopienicach.

(ISBnews)

d2uen1d

Podziel się opinią

Share
d2uen1d
d2uen1d