Trwa ładowanie...
d1ludjy
09-02-2016 11:25

Inno-Gene zwiększył do 26,5% swoje zaangażowanie w CEGC

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Inno-Gene zwiększył do 26,5% swoje zaangażowanie w spółce Central Europe Genomics Centre (CEGC), poinformowała spółka.

d1ludjy
d1ludjy

"Koszt zakupu udziałów wyniósł 500 tys. zł i stanowił realizację trzeciego etapu umowy inwestycyjnej pomiędzy Inno-Gene a amerykańską spółką International Technology Ventures LLC (ITV). Łączna inwestycja Inno-Gene w CEGC wyniosła 1,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

CEGC ma odpowiadać w Polsce za utworzenie największego w regionie centrum badań całogenomowego DNA. Jest to również pierwszy krok na drodze do stworzenia tzw. Biobanku - bazy danych posiadającej informacje istotne z punktu widzenia dużych firm farmaceutycznych.

"CEGC to projekt, który pozwoli tej spółce zająć pozycję lidera regionalnego rynku badań genetycznych" - powiedział prezes Jacek Wojciechowicz.

Udziałowcy CEGC zadecydowali również o powierzeniu funkcji prezesa CEGC prof. Nickolasowi Schorkowi.

d1ludjy

"Prof. Nickolas Schork jest obecnie m.in. dyrektorem Działu Biologii Człowieka w J. Craig Venter Institute, jednostce naukowej, w której po raz pierwszy w historii dokonano sekwencjonowania pełnego genomu ludzkiego" - powiedział Wojciechowicz.

Inno-Gene wspiera i komercjalizuje innowacyjne projekty biotechnologiczne. Główne aktywo spółki - Centrum Badań DNA (CBDNA), jest liderem w obszarze diagnostyki genetycznej w Polsce. CBDNA oferuje instytucjom badawczym takie usługi, jak m.in. sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) oraz obsługę projektów badawczych. Spółka miała 4,49 mln zł przychodów w 2014 r. Jest notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r.

(ISBnews)

d1ludjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ludjy