Trwa ładowanie...
d1cq5m2

Innova Capital po przejęciu Polskich ePłatności zapowiada dalszą konsolidację

Warszawa, 04.07.2016 (ISBnews) - Polskie ePłatności (PeP), w które zainwestowała Innova Capital, staną się platformą konsolidacji branży płatności elektronicznych w Polsce, poinformował fundusz. Innova Capital chce konsolidować kolejne podmioty w silną grupę, poinformował również dyrektor zarządzający Marcin Drozdowski.

Share
d1cq5m2

"W ramach naszej strategii inwestycyjnej, konsekwentnie zwiększamy zaangażowanie w podmioty o wyraźnym technologicznym DNA i pozycji rynkowej otwierającej drogę do ekspansji i szybkiego wzrostu" - powiedział partner zarządzający Krzysztof Kulig, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu transakcji oraz zasileniu kapitałowym spółki, Innova i OPTeam, w ramach strategicznego partnerstwa, będą aktywnie wspierać zarząd PeP w konsolidacji rynku płatności elektronicznych, zarówno poprzez dalsze akwizycje jak i wzrost organiczny, podano także.

"Wierzymy, że nasze doświadczenie i zaangażowanie kapitałowe, wesprą zarząd PeP w realizacji ambitnej strategii wzrostu. Chcemy też konsolidować kolejne podmioty w silną grupę" - powiedział Drozdowski, również cytowany w komunikacie.

d1cq5m2

W końcu czerwca br. OPTeam zawarł z funduszem Innova AF II S.a r.l. (Innova), przyrzeczoną umowę sprzedaży ok. 75% akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (Polskie ePłatności, PeP) za łącznie 112,5 mln zł.

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował ponad 650 mln euro w 45 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

(ISBnews)

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2