Trwa ładowanie...

InPost z nową usługą przed świętami. Wyślesz przesyłkę do paczkomatu za granicą

Klienci mogą bezpośrednio nadawać przesyłki za granicę za pośrednictwem jednego z 2100 paczkomatów w Polsce.

InPost z nową usługą przed świętami. Wyślesz przesyłkę do paczkomatu za granicąFot: Artur Andrzej/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
d1pa7b6
d1pa7b6

Spółka InPost poszerza ofertę przed świętami. Klienci mogą bezpośrednio nadawać przesyłki za granicę za pośrednictwem jednego z 2100 paczkomatów w Polsce. Adresaci odbiorą je w samoobsługowych urządzeniach w Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Nowa opcja jest rozszerzeniem usługi Cross Border, która umożliwia wygodne przesyłanie paczek między granicami państw europejskich.

Do tej pory, firma oferowała jedynie opcję doręczania paczek pod wskazany adres. W ramach usługi, kurierzy docierają do piętnastu państw Unii Europejskiej - m.in. Austrii, Danii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemiec czy Portugalii. Teraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji nie tylko będą mogli otrzymać przesyłkę do domu, ale także odbiorą ją wygodnie sami w Paczkomatach InPost.

- Nieprzypadkowo robimy to przed świętami, aby umożliwić wysyłanie prezentów bliskim mieszkającym na Wyspach. Koszt wysyłki pięciokilogramowej paczki z Polski do Wielkiej Brytanii to 46 zł, a klienci mogą nadawać przesyłki z Paczkomatów zlokalizowanych w najbliższej okolicy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez stania w kolejkach i czekania na kuriera - podkreśla w komunikacie prasowym Marcin Bosacki, Global Commercial Director w InPost.

Możliwość przesyłania paczek za granicę największe zainteresowanie wzbudza w krajach, gdzie mieszka najwięcej Polaków. Spółka planuje więc rozszerzyć działalność w tym zakresie. - W tej chwili najpopularniejsze kierunki to Wielka Brytania i Niemcy, jak również Holandia i kraje skandynawskie. W przyszłym roku planujemy też możliwość odbioru przesyłek z Paczkomatów we Francji i Włoszech – zapowiada Marcin Bosacki.

d1pa7b6

Z danych firmy PwC wynika, że tylko w latach 2011-2015 Polacy wysłali za granicę o 88 proc. więcej przesyłek. W 2015 roku ich liczba wyniosła 313 mln sztuk. Zgodnie z perspektywą dla całej branży przesyłek kurierskich, w 2018 roku liczba paczek ma wzrosnąć do 440 mln, a wartość całego rynku wyniesie 6,4 mld zł - wynika z danych PwC. "Dynamikę napędza zarówno solidny wzrost e-commerce, dobra sytuacja gospodarcza, jak i rosnąca imigracja" - czytamy w raporcie firmy.

Usługa Cross Border ma się też przyczynić do rozwoju handlu elektronicznego. Przedsiębiorcy i platformy sprzedażowe będą mogli swobodnie nadawać przesyłki między różnymi krajami. Dzięki temu zyskają szerszy dostęp do europejskich rynków.

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6