Trwa ładowanie...

InPost zainstaluje 200 Paczkomatów w placówkach Carrefour Italia

InPost podpisał z Carrefour Italia umowę, dzięki której do końca br. w placówkach tej sieci zostanie zainstalowane 200 Paczkomatów, a do końca 2015 r. - 1000 urządzeń, podała spółka.

InPost zainstaluje 200 Paczkomatów w placówkach Carrefour ItaliaŹródło: InPost
dffpyoo
dffpyoo

"Współpraca z Carrefour Italia zakłada instalację Paczkomatów InPost zarówno wewnątrz placówek handlowych, jak i w lokalizacjach na zewnątrz sklepów. Rewolucyjne terminale do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek zostaną rozlokowane w punktach: Carrefour Hypermarkets, Carrefour Market oraz Carrefour Express. Placówki, w których klienci będą mogli skorzystać z maszyn InPost, wybrano kierując się kryterium najdogodniejszej lokalizacji – spośród blisko 1200 supermarketów Carrefour we Włoszech" - czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że z początkiem 2014 roku zintensyfikowała działania związane z rozwojem sieci innowacyjnych terminali we Włoszech. W ostatnim czasie nawiązała strategiczne porozumienie o współpracy z TNT Express Italy, na mocy którego TNT będzie odpowiedzialny za obsługę logistyczną terminali InPost. W połowie lutego spółka sfinalizowała także porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce.

- Partnerstwo z Carrefour Italia to dowód na to, że konsekwentnie realizujemy strategię zmierzającą do dynamicznego rozwoju sieci Paczkomatów InPost na tamtejszym rynku. Dotychczasowa współpraca z Banzai oraz TNT Express potwierdza, że nasze rozwiązania są coraz mocniej cenione na zagranicznych rynkach - powiedział prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

dffpyoo

Podkreślił, że według badań e-Marketer, w 2013 roku sprzedaż online we Włoszech wzrosła o prawie 18% r/r do 11,3 mld euro. Według najnowszych danych e-Marketera, w 2014 roku aż 14,4 miliona Włochów zdecyduje się na dokonanie zakupów przez Internet, a średnia wartość e-wydatków na osobę zwiększy się o 15%.

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty InPost pojawią się również w obu Amerykach.

InPost należy do Grupy Integer.pl i jest operatorem największej na świecie sieci Paczkomatów, które obecne są już w 20 krajach. Grupa Integer.pl jest od 2007 roku notowana na warszawskiej giełdzie.

dffpyoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dffpyoo