Trwa ładowanie...
d2mbe7e

Integer rozstawi 400 paczkomatów we Włoszech; pracuje nad wejściem do USA i Chin

18.02. Warszawa (PAP) - Grupa Integer do końca czerwca 2014 roku rozstawi 400 paczkomatów InPost we Włoszech. Wartość inwestycji przekroczy wartość ok. 30 mln euro. Grupa prowadzi...

d2mbe7e
d2mbe7e

18.02. Warszawa (PAP) - Grupa Integer do końca czerwca 2014 roku rozstawi 400 paczkomatów InPost we Włoszech. Wartość inwestycji przekroczy wartość ok. 30 mln euro. Grupa prowadzi również rozmowy na temat wejścia m.in. na rynki w USA i Chinach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Integer poinformował, że paczkomaty zostaną rozstawione przede wszystkim w północnych oraz północno-centralnych rejonach Włoch oraz w okolicach największych miast, m.in.: Rzymu, Mediolanu czy Turynu. Program rozwoju sieci paczkomatów we Włoszech Integer prowadzi z firmą Banzai.

Spółka poinformowała również, że ekspansja Integera na rynek włoski realizowana jest przy współudziale PineBridge Investments w ramach programu zakładającego uruchomienie łącznie ponad 16.000 paczkomatów w całej Europie.

W komunikacie dodano, że Integer kontynuuje obecnie prace nad pozyskaniem około 6.000 lokalizacji na kolejne paczkomaty. W ciągu najbliższych 3-4 lat paczkomaty InPost pojawią się m.in. w obu Amerykach oraz w Azji.

W Stanach Zjednoczonych Grupa Integer planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin - do Pekinu i Szanghaju. Spółka podała, że całość planowanych inwestycji docelowo może sięgnąć 1 mld euro. (PAP)

kam/ asa/

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e