Integracja dwa razy w roku - mobilizacja czy rozpuszczanie pracowników
Polacy chcą, by pracodawca co najmniej dwa razy w roku organizował spotkanie dla wszystkich pracowników firmy.
Dla 73 proc. badanych przez Show Service Events Marketing, firmowe spotkanie to najlepszy sposób budowania bliższych relacji ze współpracownikami. Twierdzą, że po imprezie integracyjnej łatwiej im się współpracuje i bardziej utożsamiają się z firmą. Tylko 5 proc. uważa, że takie przedsięwzięcie to strata czasu. Wszyscy badani podkreślają, że impreza firmowa nie jest dla nich formą nagrody czy bonusu od pracodawcy.
Najpierw aktywnie, później relaks - to formuła, która odpowiada największej grupie (64 proc.) pracowników, np. najpierw firmowa olimpiada, a po niej tematyczna impreza. Dobrym sposobem jest także klasyczna biesiada, którą ceni co drugi Polak. Pytani o to, co ma dla nich największe znaczenie na firmowej imprezie, badani jako dwa najważniejsze elementy wskazali rodzaj atrakcji i możliwość spędzenia czasu ze współpracownikami.
Im bardziej nietypowo, tym lepiej
Na polskim rynku wiele jest biur specjalizujących się w organizowaniu wyjazdów motywacyjnych dla firm. Zasada jest jedna – ma być niebanalnie. Pracownik ma wrócić zadowolony, jeszcze bardziej związany ze swoją firmą. Dzięki temu będzie pełen energii i przyniesie swojej firmie realne korzyści.
Grupowe wyjazdy są częściej stosowane przez korporacje, które widzą efekty takiego działania. W grupie panuje większe poczucie bezpieczeństwa, a ponadto tworzą się i umacniają nieformalne związki pomiędzy pracownikami, przez co humanizuje się firmę. Pogłębienie i utrzymanie wspaniałej atmosfery pomiędzy pracownikami firmy znajduje odzwierciedlenie w efektywności współpracy w grupie.
Poza tym, podróże incentive połączone są często ze szkoleniem, co pozwala na ich zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu.