Trwa ładowanie...
d32i4pk
01-02-2017 11:00

Intercapital: Zagranica szuka okazji na GPW, preferowani polscy eksporterzy

Warszawa, 01.02.2017 (ISBnews) - Intercapital Markets obserwuje zainteresowanie warszawską giełdą ze strony inwestorów zagranicznych i dostrzega, że szukają oni okazji inwestycyjnych na GPW. Broker preferuje akcje polskich eksporterów, nie widzi potencjału w bankach i innych sektorach z ekspozycją na lokalny rynek, poinformował ISBnews CEO Intercapital Markets Nicolay Mayster.
 
"Obserwujemy bardzo dobry początek roku na polskiej giełdzie, który jest efektem zarówno 'Rajdu Trumpa', jak i dobrych sygnałów płynących z polskiej gospodarki. Spodziewam się jednak, że efekt Trumpa w najbliższym czasie skończy się z uwagi na dużą niepewność, jaką wprowadza na rynki nowy amerykański prezydent. Nasi klienci, inwestorzy zagraniczni, z dużym zainteresowaniem obserwują sytuację na polskiej giełdzie i szukają okazji inwestycyjnych" - powiedział ISBnews Mayster.

Share
d32i4pk

Warszawa, 01.02.2017 (ISBnews) - Intercapital Markets obserwuje zainteresowanie warszawską giełdą ze strony inwestorów zagranicznych i dostrzega, że szukają oni okazji inwestycyjnych na GPW. Broker preferuje akcje polskich eksporterów, nie widzi potencjału w bankach i innych sektorach z ekspozycją na lokalny rynek, poinformował ISBnews CEO Intercapital Markets Nicolay Mayster.

"Obserwujemy bardzo dobry początek roku na polskiej giełdzie, który jest efektem zarówno 'Rajdu Trumpa', jak i dobrych sygnałów płynących z polskiej gospodarki. Spodziewam się jednak, że efekt Trumpa w najbliższym czasie skończy się z uwagi na dużą niepewność, jaką wprowadza na rynki nowy amerykański prezydent. Nasi klienci, inwestorzy zagraniczni, z dużym zainteresowaniem obserwują sytuację na polskiej giełdzie i szukają okazji inwestycyjnych" - powiedział ISBnews Mayster.

Wskazał, że w zarządzanych przez Intercapital portfelach preferowane są zatem akcje spółek, które nie są podatne na słabszy niż zakładany wzrost gospodarczy.

"Dlatego nie kupujemy akcji banków, ubezpieczycieli, spółek z branży retail i generalnie tych z ekspozycją na polski rynek. Z polskich spółek wybieramy te zorientowane na eksport, z dużym potencjałem wzrostu" - dodał CEO brokera.

d32i4pk

Wśród "ulubieńców" wymienia Selvitę - polską firmę, sprzedającą za granicą usługi o wysokiej wartości, "z dużym potencjałem na wzrosty".

"Rynek docenił zeszłoroczny komunikat o uzyskaniu pozwolenia na rozpoczęcie badań klinicznych nad związkiem SEL24 w Stanach Zjednoczonych. Co prawda, informacje o jakichkolwiek negatywnych wynikach badań niosą za sobą ryzyko, jednak uważam, że potencjał spółki je przewyższa" - wskazuje Mayster.

Medicalgorithmics to kolejna spółka, która - w ocenie brokera - ma na koncie sukcesy na rynku amerykańskim, co doceniają inwestorzy. Rynek diagnostyki chorób serca w USA ma duży potencjał, a Medicalgorythmics oferuje dobry produkt, dzięki któremu może zdobyć znaczącą pozycję na tym rynku.

Kolejnym preferowanym emitentem jest LiveChat. "W tej firmie obserwujemy stały wzrost liczby użytkowników firmy, korzystających z narzędzi komunikacji typu web-chat. Nowoczesny model zarządzania oraz utrzymywanie wysokiego poziom zysku i marży przez spółkę sprawia, że nadal pozostaje w składzie naszego portfela, nawet biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku odnotowała ona wzrost na poziomie około 50%" - wskazał CEO Intercapital Markets.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d32i4pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32i4pk
d32i4pk