Trwa ładowanie...
dszbuyr

Internet Group ma zostać przekształcony w fundusz venture capital

18.10. Warszawa (PAP) - eFund, fundusz VC z grupy DM IDMSA, po realizacji odwrotnego przejęcia Internet Group, chce przekształcić tę spółkę w fundusz venture capital dla e-rynku...

dszbuyr
dszbuyr

18.10. Warszawa (PAP) - eFund, fundusz VC z grupy DM IDMSA, po realizacji odwrotnego przejęcia Internet Group, chce przekształcić tę spółkę w fundusz venture capital dla e-rynku oraz holding internetowy kilkunastu przedsiębiorstw - poinformował Internet Group na swojej stronie internetowej.

"Transakcja odwrotnego przejęcia Internet Group znacząco zwiększy możliwości rozwoju grupy eFund (w tym TechnoBoard) na dynamicznie rozwijającym się rynku e-biznesu. Dzięki niej powstanie fundusz-funduszy, notowany na głównym rynku GPW, posiadający dynamicznie rozwijający się holding internetowy kilkunastu przedsiębiorstw (do końca roku ponad 20). Zgodnie z założeniami holding ten w ciągu kilku następnych lat osiągnie skonsolidowane obroty przekraczające 100 mln zł rocznie" - powiedział cytowany w komunikacie Mariusz Sperczyński, prezes eFund, pełniący jednocześnie obowiązki prezesa zarządu TechnoBoard.

"Naszym celem jest realizacja dużych projektów venture capital i wprowadzanie spółek portfelowych funduszy na rynki międzynarodowe. Wartością dodaną tej transakcji jest duży potencjał w zakresie cross-sellingu pomiędzy poszczególnymi biznesami oraz możliwe do uzyskania oszczędności kosztowe, co powinno przełożyć się na dynamiczny wzrost zyskowności" - dodał.

W piątek Dom Maklerski IDM SA podpisał porozumienie, zgodnie z którym zainwestuje w Internet Group i doprowadzi do zakończenia postępowania układowego w tej spółce. Zgodnie z porozumieniem DM IDM i jego podmioty zależne mają złożyć zobowiązanie do spłaty wszystkich wierzycieli Internet Group i objąć do 66 proc. akcji tej spółki. Część z tych akcji ma być objętych dzięki ogłoszeniu wezwania.

dszbuyr

Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną Dom Maklerski IDM przejął rolę inwestora przejmującego w Internet Group. Strony umowy porozumiały się co do budowy grupy kapitałowej poprzez wniesienie aktywów - pośrednio i bezpośrednio do nich należących w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym Internet Group.

Porozumienie przewiduje podwyższenie kapitału zakładowego Internet Group, a wyemitowane w drodze prywatnej emisji akcje giełdowej spółki obejmą dotychczasowi właściciele eFund i Technoboard w zamian za udziały w tych podmiotach.

Aktywa, jakie zostaną wniesione do Internet Group, to: eFund: fundusz venture capital dedykowany dla e-biznesu (dominującym akcjonariuszem w tym funduszu jest DM IDM, który posiada 70,6 proc. udziałów w spółce) oraz Technoboard, inkubator przedsiębiorczości działający w obszarze e-biznesu.

eFund jest właścicielem 40-proc. kapitału funduszu zalążkowego TechnoBoard - inkubatora przedsięwzięć z zakresu small e-biznes oraz technologii IT dla e-biznesu. Dalsze 50 proc. udziałów w Technoboard zostanie wniesione do Internet Group przez Jana Ryszarda Wojciechowskiego, dotychczasowego głównego akcjonariusza Internet Group.

dszbuyr

Zysk skonsolidowany eFund za III kwartał wyniósł ok. 2,4 mln zł (w tym ok. 0,7 mln zł z wyniku TechnoBoard). Według prognoz TechnoBoard zakończy 2011 r. jednostkowym zyskiem netto w wysokości ponad 4 mln zł, co znacznie podwyższy zysk skonsolidowany eFund na koniec roku.

Zysk skonsolidowany nowego Internet Group wskutek wszystkich operacji kapitałowych oraz wynikających z postępowania układowego - w zależności od osiągnięto stopnia integracji z eFund/TechnoBoard może zawierać wyniki eFund/TechnoBoard.(PAP)

bas/ osz/

dszbuyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dszbuyr