Trwa ładowanie...
d18uvgc

Internetowy Dom Handlowy łączy się z Index Copernicus International, wejście na GPW w '12

05.07. Warszawa (PAP) - Index Copernicus International (ICI) podpisał w poniedziałek umowę inwestycyjną z Internetowym Domem Handlowym (IDH). Na mocy umowy spółki połączyły się w...

Share
d18uvgc

05.07. Warszawa (PAP) - Index Copernicus International (ICI) podpisał w poniedziałek umowę inwestycyjną z Internetowym Domem Handlowym (IDH). Na mocy umowy spółki połączyły się w jeden podmiot poprzez wzajemne objęcie akcji. W 2012 roku możliwe jest wejście spółki na główny parkiet - poinformowali przedstawiciele spółek.

"Spółka po tej transakcji będzie posiadać spore środki finansowe, skuteczną logistykę, dobrą rozpoznawalność marki. Brakowało nam wzrostu efektu skali" - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Leszczyński, prezes IDM, akcjonariusza IDH.

"Jesteśmy akcjonariuszem IDH i aktywnie uczestniczymy w tej transakcji. W jej wyniku powstanie jedna z największych spółek na NewConnect. Emisja realizowana w tej chwili ma wartość ponad 60 mln zł. Chcemy w tej emisji uczestniczyć i wierzymy, że jesteśmy w stanie w oparciu o markę własną, ale i wszystkie marki IDH, stworzyć duży podmiot na rynku, który skutecznie będzie konkurować z takimi markami, jak Merlin czy Empik" - powiedział na wtorkowej konferencji Grzegorz Leszczyński, prezes IDM.

Dla IDH w ramach połączenia najistotniejszy jest fakt, iż będzie ona notowana na NewConnect, dzięki czemu będzie mieć możliwość pozyskiwania środków na rozwój.

d18uvgc

ICI dzięki połączeniu pozyskał strategicznego inwestora, co zakończyło etap reorganizacji i restrukturyzacji spółki. Powiązanie z IDH pozwoli ICI na rezygnację z działalności pobocznej w stosunku do głównego biznesu, którego kapitałochłonność obniżyła rentowność spółki.

"Spółka ma dość statyczny kurs, dlatego poszukiwaliśmy partnera, który jest w stanie zagwarantować inwestorom wzrost wartości akcji. Dzięki kompetencjom IDH mamy możliwość funkcjonowania na rynku e-commerce oraz pracy nad rozwojem systemu Index Copernicus" - powiedział Michał Lisiecki, prezes zarządu Platformy Mediowej Point Group, strategicznego udziałowca ICI.

Istnieją plany przeniesienia połączonej spółki Internetowy Dom Handlowy na parkiet podstawowy.

"Zakładamy przenieść się na główny parkiet w 2012 roku, niemniej dokładnego kwartału nie jesteśmy w stanie podać. Wszystko będzie zależne od przebiegu procesu łączenia" - powiedział Lisiecki.

d18uvgc

Przejście związane miałoby być z emisją akcji, z której środki przeznaczone zostaną na akwizycje.

Internetowy Dom Handlowy zajmuje się internetową sprzedażą zdywersyfikowanej grupy produktów. Obecnie w sklepach IDH indeksowanych jest 250 tys. produktów. IDH prowadzi 8 sklepów własnych i 70 sklepów partnerskich. Wśród sklepów własnych IDH są m.in.: stereo.pl, pstryk.pl czy mareno.pl.

Index Copernicus International to platforma, która gromadzi, porządkuje i ocenia zasoby naukowe. Jej wyróżnikiem jest opracowany i opatentowany w USA system oceny potencjału naukowego poszczególnych użytkowników, grup badawczych i czasopism naukowych. (PAP)

jmn/ asa/

d18uvgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uvgc
d18uvgc