Trwa ładowanie...
d3el6vs

Inwestorzy instytucjonalni zapisali się na wszystkie obligacje serii K4 Bestu

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Best zakończył budowę książki popytu na pięcioletnie obligacje serii K4 o łącznej wartości 20 mln zł. Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 100 zł, a zapisy i przydział obligacji nastąpią 6 marca, poinformowała spółka.

Share
d3el6vs

Emisja obligacji serii K4 jest czwartą realizowaną przez Best w ramach publicznego programu emisji obligacji, uruchomionego w marcu 2014 r., a jednocześnie pierwszą w ramach tego programu skierowaną do inwestorów instytucjonalnych.

Cena emisyjna obligacji serii K4 została ustalona na 100 zł i jest równa wartości nominalnej obligacji.

"Ustalenie ceny zostało poprzedzone budową książki popytu, w ramach której inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie emitowane przez Best obligacje serii K4 (200.000 sztuk). Zgodnie z założeniami, przewidywane wpływy brutto z oferty wyniosą zatem 20 mln zł" - czytamy w komunikacie.

d3el6vs

Oferującym obligacje serii K4 jest mBank. Zapisy na obligacje serii K4 będą przyjmowane 6 marca i tego samego dnia nastąpi również przydział obligacji.

Obligacje serii K4 to obligacje 5-letnie oprocentowane wg zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 3M powiększonej o stałą marżę 3,5% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące.

Podobnie jak w przypadku niedawnej emisji obligacji serii K3 o wartości nominalnej 35 mln zł, skierowanej do inwestorów detalicznych, pieniądze pozyskane z oferty obligacji serii K4 Best zamierza przeznaczyć przede wszystkim na inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych, potencjalne akwizycje podmiotów z branży, a także ewentualnie na refinansowanie obecnego zadłużenia.

W ramach publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości do 300 mln zł, spółka przeprowadziła dotychczas dwie emisje obligacji detalicznych serii K1 i K2 o łącznej wartości 95 mln zł, a licząc z ofertami obligacji serii K3 i K4 (przewidywany dzień emisji w obu przypadkach to 10 marca), publiczny program emisji obligacji osiągnie półmetek, tj. 150 mln zł. Spółka przewiduje, że obligacje serii K3 i K4 zadebiutują na Catalyst 20 marca.

d3el6vs

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d3el6vs

Podziel się opinią

Share
d3el6vs
d3el6vs