Trwa ładowanie...
d4dhi2l

IPSOS: nieznaczne pogorszenie się nastrojów społecznych Polaków we wrześniu

We wrześniu optymizm konsumentów utrzymał się na tym samym poziomie co w poprzednim miesiącu i osiągnął wartość 102,22 pkt. wobec 102,55 w poprzednim miesiącu - podała we wtorek grupa badawcza IPSOS. Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości od 0 do 200 punktów.

Share
d4dhi2l

Według badania IPSOS nieznacznie pogorszyły się także oceny klimatu gospodarczego, bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej i prognozy rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.

"To lekkie pogorszenie (...) może być związane z zahamowaniem tempa wprowadzenia obietnic wyborczych partii rządzącej w zakresie obniżenia wieku emerytalnego i medialnych doniesieniach o pojawiających się kłopotach w bilansowaniu budżetu. Można też zauważyć wpływ zawirowań polityczno-personalnych: odwołanie ministra skarbu Dawida Jackiewicza czy kontrowersje wokół obsady rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa związane z osobą wiceministra MON Bartłomieja Misiewicza" - ocenia w komunikacie do badania IPSOS.

Badanie wskazało natomiast niewielki wzrost skłonności do zakupów, co - według IPSOS - należy przypisać rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017.

Pomiar oparto na wynikach badania przeprowadzonego między 9 - 13 września 2016 roku na reprezentatywnej losowokwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

d4dhi2l

Podziel się opinią

Share
d4dhi2l
d4dhi2l