Trwa ładowanie...
d4bwq3e

Istnieje przestrzeń do dalszych cięć stóp procentowych - Belka dla FT

07.01. Warszawa (PAP) - Istnieje przestrzeń do dalszych cięć stóp procentowych, mimo tego polityka pieniężna pozostaje konwencjonalna i RPP nie jest zmuszona do podążania w stronę...

Share
d4bwq3e

07.01. Warszawa (PAP) - Istnieje przestrzeń do dalszych cięć stóp procentowych, mimo tego polityka pieniężna pozostaje konwencjonalna i RPP nie jest zmuszona do podążania w stronę ultra niskich stóp procentowych - powiedział w wywiadzie przeprowadzonym w grudniu przez Financial Times Marek Belka, prezes NBP.

"Widzimy zmianę w podejściu części RPP i pogłębiające się przekonanie, że istnieje przestrzeń dla dalszych obniżek stóp" - uważa prezes NBP.

"Chcielibyśmy utrzymać, to co jest cenne, że nasza polityka pozostaje wciąż konwencjonalna, że nie musimy iść w stronę ultra niskich stóp procentowych" - dodał.

Zdaniem prezesa NBP rok 2013 będzie trudny, ale w ciągu roku gospodarka zacznie ożywiać się.

RPP obniżyła w 2012 roku dwukrotnie stopy procentowe, w listopadzie i grudniu. Każda obniżka wyniosła 25 pb. Ankietowani przez PAP ekonomiści oczekują kolejnej obniżki w styczniu. RPP poda swoją decyzję w środę 9 stycznia.(PAP)

kba/ jba/ ana/

d4bwq3e

Podziel się opinią

Share
d4bwq3e
d4bwq3e